Погода в Черновцах
 

Єдина країна

Проект Єдина країна на МТРК Чернівці

Офіційні сайти

Курси валют

Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
Яка різниця між додатковою і бустерною дозою вакцини від COVID-19: у МОЗ дали відповідь
Неділя, 26 грудня 2021, 15:31

"Бустерна доза – це доза, яку вводять, щоб посилити ефективність вакцини, яка з часом знижується. Додаткова доза – це доза, яку вводять, щоб убезпечити людей, у яких через тяжкі хвороби дві дози вакцини можуть не дати належного захисту", - пояснив Віктор Ляшко, міністр охорони здоров'я, пише "Укрінформ (https://www.ukrinform.ua/rubric-society/3375646-u-moz-rozasnili-riznicu-miz-busternou-i-dodatkovou-dozou-covidvakcini.html)".

У пресрелізі зазначається, що Міністерство охорони здоров’я схвалює позицію Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики щодо питання ревакцинації населення проти COVID-19, незалежно від того, яку вакцину людина отримала під час первинної вакцинації. Ревакцинальну дозу оптимально ввести в період від 181-го до 270-го дня від отримання останньої дози.

Міністр каже, що ревакцинальну дозу запровадили для медичних працівників та працівників будинків інтернатного типу (як для груп ризику за професією). Щонайменше через 6 місяців з дати отримання другої дози, вони можуть отримати ревакцинальну. Наразі її вже отримало 367 осіб.

"Згідно з рекомендаціями НТГЕІ, ревакцинація проводиться так: бустер м-РНК вакцинами Moderna та Pfizer на усі типи вакцини. Наприклад, якщо базова вакцинація у вас була зроблена CoronaVac або AstraZeneca, ревакцинальну дозу ви отримаєте мРНК вакциною", - зазначив Віктор Ляшко та додав, що отримання ревакцинальної дози передбачає видачу документів про вакцинацію (будуть чинними 270 днів від дати останнього щеплення проти COVID-19).

Утім, люди з рядом тяжких хвороб, в котрих належний імунний захист міг не сформуватися після 2 доз вакцини, можуть отримати додаткову дозу вакцини через 28 днів після основного курсу щеплень (незалежно від того, якою вакциною вони щепилися). Глава МОЗ сказав, що наразі вже 529 осіб отримали додаткову дозу.

За словами міністра, додаткову дозу вакцини можуть отримати люди з різними видами раку крові (лейкоз, лімфоми, мієломи, гематологічні злоякісні пухлини тощо), з ВІЛ-інфекцією, люди після трансплантації органів/стовбурових клітин, люди з аутоімунними захворюваннями, що отримують імуносупресивну або імуномодулюючу терапію, люди після хімієтерапії чи променевої терапії, а також люди, що отримували високі дози стероїдів за місяць до вакцинації (з будь-якої причини).

"Звісно, що це неповний перелік станів та показань для отримання додаткової дози. Якщо людина має захворювання або під час щеплення проходила лікування, яке могло вплинути на її імунну систему, їй слід порадитися зі своїм сімейним чи профільним лікарем. Той визначить, чи потрібна їй додаткова доза антиковідної вакцини, та у разі потреби випише їй направлення на щеплення", - каже Віктор Ляшко.

Однак, міністр наголосив, що введення додаткової дози не впливає на термін дії сертифіката чи міжнародного свідоцтва про вакцинацію. Документ все одно буде чинним 365 днів з дати введення другої дози.

Зауважимо, додаткова доза вводиться тією ж вакциною, якою було введено дві попередні дози. Та якщо ця вакцина відсутня, можлива комбінація вакцин за затвердженими в Україні схемами, заявив міністр.

 

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< грудня 2021 >
П В С Ч П С Н
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25
27 28 29 30 31    

Langate

Молодий Буковинець

Банер

АВКстенд

Банер

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 121 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.