
Про це свідчать розрахунки видання Forbes.
В Україні та Польщі прийнято, що Святий Миколай найчастіше кладе дітям під подушку солодощі та іграшки.
Сьогодні, в Україні подарунки від святого отримають понад 7 млн дітей, а їхній чек у середньому становитиме $20. Хоча у Польщі дітей і менше (близько 6 млн), подарунки Миколаю коштуватимуть дорожче: середня ціна – $37.
Однак, розрахунки Forbes не враховують, що хтось із дітей був неслухняним у 2021 році, – подарунки отримають усі. Відтак, на сюрпризи маленьким українцям піде близько $143 млн, а полякам – $212 млн.
Окрім ціни подарунків, у розрахунку статків також враховуються заводи Миколая, що забезпечують виробництво подарунків, – рівною мірою іграшок та солодощів.
Forbes проаналізував фінансові показники 12 різних публічних компаній.
Відтак, журналісти підрахували: "Активи Святого Миколая мають дисконт за непублічність, але водночас збільшуючий коефіцієнт за дбайливе ставлення до довкілля, оскільки жодного повідомлення про їхню шкоду не зафіксовано. Виторг кожного міг би бути близько $177 млн. У підсумку капіталізація кондитерського заводу Святого Миколая – $167 млн, а іграшкового – $289 млн".
До того ж, Святий Миколай має чимало нерухомості: його резиденції розташовані по всій Україні. Зокрема, й на Буковині.
Фінальну суму статків Святого Миколая оцінили в $815 млн. Вони складаються з:
• подарунки дітям у грудні 2021 року – $354 млн;
• потужності з виробництва іграшок – $289 млн;
• потужності з виробництва солодощів – $167 млн;
• нерухомість – $5 млн.
Всього цього вистачило б, аби потрапити на 10 сходинку в списку найбагатших українців. У травневій версії рейтингу Святий Миколай опинився б одразу після бізнесмена Олександра Ярославського, ($820 млн), а Юрій Косюк, засновник агрокомпанії МХП ($780 млн) перемістився б на 11 місце у рейтингу. |