Погода в Черновцах
 

Єдина країна

Проект Єдина країна на МТРК Чернівці

Офіційні сайти

Курси валют

Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
Мешканці шести сіл досі без газу: голова Банилівської громади розповів про ситуацію з газопроводом "Джурів-Банилів"
Понеділок, 06 грудня 2021, 19:36

Як відомо, справа з відновленням газопроводу «Джурів-Банилів» бере свій початок ще з червня 2020 року. Тоді сильний паводок у буковинських Карпатах фактично зруйнував газопровід, по якому газ надходив до шести населених пунктів Вижниччини. Після біди, газ подавали тимчасовим газопроводом, який за гроші компанії побудувало підприємство «Чернівцігаз».

Однак тимчасовим газопроводом можна було користуватись поки добова температура не опуститься до менш як п’ять градусів. Побачивши, що ніхто не збирається вирішувати проблему із газом, зневірені мешканці почали бити на сполох, перекрили кілька разів дороги та, врешті, вийшли на мітинг під "будинок з левами".

Ситуація зрушилася з місця аж у кінці вересня 2021 року, після того, як Банилівська сільська рада рекомендувала обласній раді висловити недовіру голові Чернівецької ОДА, після чого на Конгресі місцевих рад Сергій Осачук врешті озвучив проблему і передав звернення від банилівчан з вимогою до зими відновити газопостачання. Після цього Кабмін, нарешті, виділив кошти на відновлення газопроводу «Джурів-Банилів».

Втім, нині у горах вдарили сильні морози. Аби дізнатися яка наразі ситуація із відновленням газопостачання, БукІнфо поспілкувались з головою Банилівської громади Василем Соломко."Наразі ситуація така, що газу нема. У школі, у зв’язку із похолоданням, прокачуємо насосами систему, бо воду злити неможливо. Така система, що вода все одно залишиться у трубах, а якщо залишиться, то мороз їх розірве. Щоб цього не сталося прокачуємо систему насосами. Хлопці чергують, мерзнуть, але іншого варіанту не бачимо", - каже Соломко.

Щодо питання виконання робіт посадовець розповідає, що сьогодні мають завершити бетонні роботи на двох опорах, які були додатково укріплені.

"До десяти днів опори мають вистоятися у бетоні. Тож за цей час газову трубу на опори ставити не можна. На двох інших – ставити газові труби можна. Завтра їх завезуть і вони будуть готові до монтажу. Питання одне: невчасно розпочали ці роботи, бо пізно виділили гроші, пізно кинулася Чернівецька ОДА. Зараз люди працюють без вихідних, кожен день на роботі".

Василь Соломко додав, що позитивні зрушення відбулися після Конгресу місцевих та регіональних влад, під час якого голова Чернівецької Сергій Осачук із великим запізненням звернувся до Президента України з проханнями допомогти у відновленні газопроводу «Джурів-Банилів».

“Лише після цього розпочався рух. А до того де ви були 1,5 роки? Люди обурені обманом і зневажливим ставленням голови ОДА Осачука до громади населених пунктів”, – каже Василь Дмитрович.

Василь Соломко зауважує, що хоча гроші на відновлення газопроводу виділили ще до мітингу, однак обласна влада зірвала всі обіцяні строки. На час проведення мітингу гроші були вже виділені, був проведений тендер.

"Людей обурило те, що їх обманюють. Сказали, що договір укладено 20-го числа, а насправді 22-го! Богдан Ковалюк казав, що газ буде до 1 грудня, Сергій Осачук запевняв, що газ буде до 1 жовтня! Скажіть, кого це не обурить? Наступне – людей обурює, що гроші Чернівецька обласна рада готова була виділити, тільки потрібне було подання від Чернівецької обласної державної адміністрації. Також люди обурені, що відповідальність почали перекладати на АТ «Чернівцігаз». А в документах від «МінЕнергетики» чітко вказано, що відповідальність за державну власність на території Чернівецької області відповідає Чернівецька ОДА. І на сьогоднішній день гроші кому виділили, замовником робіт. Хто тендер хто проводив? Чернівецька обласна державна адміністрація! Пізно розпочали і треба час, щоб все завершити. Але роботи проводять і все необхідне є. Генпідрядник виконує свої зобов’язання. У «Чернівцігаз» сказали, що як тільки готові опори для монтажу труб, оперативно виконають всі необхідні роботи".

Отже, щодо термінів виконання робіт, то відновлення газопостачання відбудеться орієнтовно у 20-х числах грудня. До того часу школа не працюватиме, учні навчаються онлайн.

Як відреагував Василь Дмитрович на слова Сергія Осачука про те, що він, нібито, як голова громади спровокував людей на мітинг під стінами ОДА:

"Як я можу бути провокатором, якщо я навпаки зробив все необхідне, щоб забрати людей з вулиці? А те, що люди мітингували під ОДА – показує, що Осачук не виконує свої функціональні обов’язки, які належить виконувати голові Чернівецької ОДА. Відомо ж, що голова ОДА відповідає за життєдіяльність всіх сфер, які є на території області. Тим більше, що це державна власність! Я ніякої провокації не робив. Не моя ініціатива, щоб люди вийшли на вулицю. Я вважаю, що це не вихід з становища. А врешті решт я виявився крайнім, бо я тричі зупиняв людей і доніс їм інформацію, що немає жодних дій щодо відновлення газопостачання. Також я двічі їхав у Кабмін, але мені сказали: «Що ви маєте до державної труби? Це справа обласної ОДА. Ви не маєте на це впливу. Це не комунальна власність, а державна.

До речі, коли ми з громадою, своїми силами хотіли зробити цю роботу, то щодо нас ледь не порушили кримінальну справу через втручання у державну газотранспортну систему".

Голова громади зазначає, що тепер його не запрошують на жодні наради. Також він зауважив, що на дороги обласного значення на Банилівську громаду виділено 2020-22 рік коштів не виділено.

"Чому так має бути? Дороги обласного підпорядкування ми ремонтуємо, чистимо грейдеруємо за свої кошти. Хіба це правильно? І взагалі, кошти на реалізацію державних програм розподіляються за принципом хто хороший, а хто ні.

Якщо ти мовчиш і не висловлюєш свою принципову позицію щодо діяльності Чернівецької ОДА, то тобі кошти виділяють. Тож часто голови багатьох ОТГ думають, що мовчання золото, бо інакше коштів їхня громада ніколи не побачить". 

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< грудня 2021 >
П В С Ч П С Н
    1 2 3 4 5
7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Langate

Молодий Буковинець

Банер

АВКстенд

Банер

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 73 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.