Погода в Черновцах
 

Єдина країна

Проект Єдина країна на МТРК Чернівці

Офіційні сайти

Курси валют

Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
Україна вперше за бюджетні кошти закупить найдорожчі у світі ліки для дітей
Субота, 04 грудня 2021, 10:25


Гроші на лікування спінально-м’язової атрофії (СМА) ніколи раніше не закладались в держбюджет. Ліки, які потрібні для боротьби з цією хворобою, найдорожчі у світі. Міністерство охорони здоров'я закупить ці препарати, на це у держбюджеті-2022 України передбачили  300 мільйонів гривень. Про це повідомив голова Комітету ВР з питань здоров'я нації, меддопомоги та медичного страхування, Михайло Радуцький.

У коментарі журналістам парламентар сказав: "Вперше за таку кількість років збільшено в рази фінансування закупівлі ліків для людей з орфанними захворюваннями. Навіть СМА, на яку взагалі ніколи не закладалися гроші, - завдяки ухваленню закону 300 мільйонів додали", - передає кореспондент УНІАН.

СМА - це рідкісне генетичне захворювання, що призводить до порушення функцій нервових клітин спинного мозку і м’язової атрофії. Хвороба вражає м’язи, що відповідають за ковтання, тримання голови, рухи та дихання. В Україні на неї хворіють понад 200 дітей. 

Сьогодні СМА піддається лікуванню, але для цього потрібний найдорожчий в історії світової фармакології препарат - Zolgensma.

Ці ліки вартістю понад 2 мільйони доларів за 1 дозу два роки тому схвалили у США. 

Zolgensma (onasemnogene abeparvovec-xioi) – препарат першої генної терапії для лікування дітей віком до 2 років зі спінально-м'язовою аміотрофією (СМА). Засіб вводиться одноразово.

Принцип його дії полягає в тому, що він замінює бездіяльний ген SMN1 його функціональною копією. Один укол дає дитині шанс на життя.

Деякі країни Європи та США забезпечують хворих на СМА безплатним лікуванням. Натомість в Україні такої програми немає.
 

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< грудня 2021 >
П В С Ч П С Н
    1 2 3 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Langate

Молодий Буковинець

Банер

АВКстенд

Банер

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 88 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.