Погода в Черновцах
 

Єдина країна

Проект Єдина країна на МТРК Чернівці

Офіційні сайти

Курси валют

Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
Понад 1000 клієнтів у місяць та мільйонні прибутки: на Буковині викрили масштабну схему фальсифікації Covid-сертифікатів
Четвер, 02 грудня 2021, 12:20Організували схему 11 мешканців Чернівецької області разом з медичними працівниками. Ділки мали 2 офіси в Чернівцях. Чоловіки пропонували певний пакет послуг з виготовлення документів для виїзду за кордон. Серед них були сертифікати про вакцинацію від COVID-19 та негативні результати ПЛР-тестів. Про це розповіли в Службі Безпеки України Чернівецької обл.

Для громадян України виготовляли закордонні паспорти, у тому числі, ID-карти та водійські посвідчення міжнародного зразка. Також обіцяли забезпечити документами, необхідними для працевлаштування за кордоном: викликами на роботу, довідками, виданими органами державної влади іноземних держав, підприємствами, установами, організаціями завіреними відповідними підписами та печатками. Для безперешкодного перетину кордону «виготовляли» довідки про негативні результати  ПЛР-тестів та міжнародні сертифікати про вакцинацію від COVID-19.

Іноземцям пропонували, окрім довідок про негативний результат ПЛР-тестів, начебто зроблених за кордоном, ще й повний пакет підроблених документів для виїзду, працевлаштування та узаконення перебування в країнах ЄС. Усе робилося в стислі терміни і без відвідин медичних закладів.

Зловмисники вводили в оману своїх «клієнтів», переконуючи, що оформляють справжні європейські документи. Натомість продавали їм  підробки.

Брали від  200 гривень за фейкову довідку про негативний результат ПЛР-тесту, а також до 650 євро за повний пакет документів, необхідних для виїзду громадянина України за кордон, включно із сертифікатом про вакцинацію.«Клієнтів» знаходили за рахунок особистих контактів. За попередніми даними, зловмисники щомісяця «обслуговували» близько  1 тисячі осіб і це приносило їм близько 1 млн гривень «доходу».

Під час 18 обшуків, проведених в офісах та за домашніми адресами правоохоронці вилучили: підроблені печатки і штампи українських та іноземних компаній, готові для нанесення захисних голограм бланки, спеціальне обладнання для виготовлення підроблених документів, комп’ютерну техніку з доказами протиправної діяльності, готові сертифікати «клієнтів» з печатками лікарів та медичних установ та 8 450 євро та 2 800 доларів США.

Наразі тривають слідчі дії для встановлення та притягнення до відповідальності всіх причетних до злочину осіб.

 

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< грудня 2021 >
П В С Ч П С Н
    1 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Langate

Молодий Буковинець

Банер

АВКстенд

Банер

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 288 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.