Погода в Черновцах
 

Єдина країна

Проект Єдина країна на МТРК Чернівці

Офіційні сайти

Курси валют

Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
Пацієнтів стало дещо менше: як працює швидка допомога в умовах епідемії коронавірусу?
Четвер, 25 листопада 2021, 14:33

Наразі кількість викликів швидкої допомоги  з симптомами коронавірусу дещо знизилась. Як медики екстренної медицини працюють в умовах епідемії і чи не бракує допомоги іншим пацієнтам розповів Сергій Паушак, заступник директора з медичної допомоги Ценру  екстренної медичної допомоги та медицини катастроф.

“На рахунок коронавірусних подій: якщо до цього часу у нас їх було біля 25 – 40%, то зараз менше 20%, це радує. Все-таки пацієнти, які нас викликали під час епідемії з приводу тиску, розуміють, що десь ми невчасно приїжджали, бо нема кому, і фізично не справлялися з ситуацією з доїздом, тому вони звертаються до сімейного лікаря. По кількох місяцях ми робили статистику по гострому порушенню мозкового кровообігу, по гострому коронарному синдромі - пацієнтів стало дещо менше”.

Як відбувається виклик швидкої, коли пацієнт має ознаки коронавірусної інфекції розповідає старша оперативна лікарка Центру. Світлана Симовинюк каже:

“Збираємо анамнез, просимо переміряти температуру – є вона чи ні, питаємо чи людина контактувала з інфікованими особами. Тоді вже приймаємо виклики. Якщо є підозра на ковід – відправляємо бригаду у костюмах, щоб захистити працівників від захворювання”.

Госпіталізують хворих на COVID-19 з певними показниками, за протоколом.

“Госпіталізуємо хворих з ковідом або підозрою на ковід по протоколу. Якщо людина має пневмонію, позитивний тест на ковід,  звертають увагу на показники сатурації, тиску, пульсу. Якщо у пацієнта легка форма хвороби – звичайно, він залишається вдома”, - додає пані Світлана.

Зазвичай, Центр  екстренної медичної допомоги та медицини катастроф в середньому за добу отримує близько 400 викликів від буковинців. Найбільша кількість викликів надходить з міста Чернівці.

 

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< листопада 2021 >
П В С Ч П С Н
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 26 27 28
29 30          

Langate

Молодий Буковинець

Банер

АВКстенд

Банер

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 111 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.