Погода в Черновцах
 

Єдина країна

Проект Єдина країна на МТРК Чернівці

Офіційні сайти

Курси валют

Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
Чернівецький Машзавод досі не має ліцензії на виготовлення кисню, але влада це вперто ігнорує
Середа, 24 листопада 2021, 19:05

Нещодавно Чернівецький машинобудівний завод, який спеціалізується на виробництві обладнання, запустив постачання кисню для медичних закладів.

Як відомо, багато років тому завод вже займався виробництвом кисню для буковинських лікарень. Втім, потім співпраця зупинилася і на заводі Оксиген всі ці роки робили лише для забезпечення власних потреб. Отож зараз, коли в лікарнях з’явилася велика потреба, Машзавод охоче збільшив обсяги виробництва.

Та не зважаючи на це, організація досі не отримала ліцензію.

Керівництво та працівники налаштовані рішуче: кажуть, що завод буде виготовляти кисень, навіть якщо працюватиме собі у збиток і зі свого боку зроблять все, щоб зберегти людські життя.

Про cитуацію з досі не отриманою ліцензією розповів журналістам Букінфо Віктор Сідляр, генеральний директор ТОВ "Чернівецький машзавод". Він каже:

“Ми випускаємо кисень для власних потреб. Він входить в технологічний цикл виготовлення обладнання – зокрема, для зварювальних робіт. Ми його завжди випускали. Але він – не медичний кисень. Хтось його називає технічним – але це просто кисень. Раніше – років 10 тому – ми цей кисень постачали на всі лікарні області і за її межі. Це було тоді, коли для його виготовлення не потрібна була ліцензія. Кисень є кисень. Чим медичний кисень відрізняється від немедичного – мені важко сказати, але ліцензія – це бар’єр. Коли раніше ми постачали кисень – він не коштував стільки, як зараз, адже електроенергія була дешева, а це основне при його виготовленні. Але так сталося, що лікарні з нами не розраховувалися, були борги. Ми ці борги списували на збитки, вони оподатковувалися, і крім того, що ми не отримували кошти – ми ще й сплачували податки. Виникло таке замкнуте коло. Потім з’явилися різні комерційні структури, які також почали випускати кисень, і ми цю справу покинули. Хто займався постачанням кисню в лікарні ці всі роки – мені невідомо, але якось це відбувалося. А коли почалася пандемія коронавірусу – цією проблемою почала займатися Служба безпеки України, зокрема, Чернівецької області – тому що там знали, що ми раніше випускали кисень. І оскільки це захворювання є питанням і певною мірою національної безпеки, то вони звернулися до нас з питанням, чому ми не випускаємо кисень.

Після цього зібрав нараду голова Чернівецької ОДА Осачук, на якій я пояснив, що випускати кисень ми можемо – але в нас немає ліцензії, тому не можемо його відпускати на лікарні. Постало питання ліцензії, і влада нам обіцяла її допомогти отримати. А щоби взяти ліцензію, там є стільки нюансів, що я досі цю ліцензію не отримав”.

За словами гендиректора, вони збирали якісь документи, були обіцянки про ліцензію, але ця справа досі стоїть на місці.

Він пояснює, що було безліч постачань і жодної скарги. Ті, хто вже брав у Машзаводу кисень – просять його знову. Тобто різниці між звичайним киснем та медичним – немає. Єдине що – ліцензія. Попри це, керівництво заводу не здається, оскільки ставить людські життя на перше місце.

“Ти можеш дотриматися всіх інструкцій, але не досягнути результату. А можеш десь поступитися якимись нормативами, щоби врятувати людське життя. Навіть у Карному кодексі прописана допустима самооборона… Тому доводиться обирати між меншим злом і більшим злом. Тому сподіваємося, що все пройде добре. А головне, щоб цей ковід закінчився, і щоб люди не вмирали".

 

 

 

 

 

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< листопада 2021 >
П В С Ч П С Н
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 25 26 27 28
29 30          

Langate

Молодий Буковинець

Банер

АВКстенд

Банер

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 130 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.