Погода в Черновцах
 

Єдина країна

Проект Єдина країна на МТРК Чернівці

Офіційні сайти

Курси валют

Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
У Чернівцях презентували антологію молодої чернівецької поезії «Присутність»
Неділя, 21 листопада 2021, 12:24


Фото: Action_czernowitz

Минулого тижня, а саме 17-го листопада відбулась презентація антології молодої чернівецької поезії «Присуність», в Культурно-мистецькому центрі імені Івана Миколайчука.

У книзі представлені 15 віршів молодих чернівецьких поетів та поеток. Більшість із авторів відома широкому колу поціновувачів сучасної літератури.

Збірку надрукувало чернівецьке Видавництво 21, тираж антології - триста примірників.

Ось що кажуть про книгу самі організатори, команда Action_czernowitz:

“Поетична антологія – документ поетичного покоління, поетичного угрупування, поетичної локальної «двіжухи», але передусім – документ імен. Колись імена, представлені в антології будуть серед класиків української літератури, адже вони вже ростуть, піднімаються перед нашими очима і їхній високий час теж обов’язково прийде”.

Один з авторів – Ян Гуцул, поділився своїми думками про антологію з журналісткою трк “Чернівці”:

“Для мене антологія, як така– це подарунок для молодих (часом, починаючих) чернівецьких авторів. Наскільки мені відомо– подібної практики сьогодні у нас нема, скоріше, не було. Я натрапляв на деякі антології, чи подібні до такого формати, що презентували чернівецьку творчість, проте часто, вони датуються початком тисячоліття. Сьогодні ж молодь користується іншими засобами поширення: зазвичай, інтернетом, інколи організовує творчі вечори, де виступають автори. З одного боку, все правильно, адже цінності змінюються. З іншого – друковане видання– як необхідність виходу на новий рівень. Сьогодні це антологія з творами 15 авторів, що буде завтра– побачимо... Це мотивує, направду. Інтернет-поезія– зовсім інше (про це можна довго говорити), творчі вечори часто не дають автору фідбеку, проте і формують такі собі поетичні тусівки.

А головною умовою для друку в антології– участь у конкурсі, який оголосила на початку весни (в день поезії) Світлана Іванівна Вардеванян і Матійчук Оксана Михайлівна. Тобто, це твори оцінені експертним журі перед тим, як дійти до читача. І це, я вже казав, мотивує.”

До складу журі увійшли Світлана Вардеванян, Оксана Матійчук, Інга Кейван, Борис Бунчук та Оксана Івасюк.

“Головна цінність? Залишити слід... якщо завгодно– зробити видимим перший крок”, - додає автор.

Також про свої враження від презентації нам розповіла літературознавиця, працівниця Муніципальної бібліотеки Олена Лисенко:

“Презентація була дуже цікавою. Вона була розділена на два блоки. Перший – це обговорення, другий – читання авторами їх поезій. Вони зачитували ті тексти, які, до речі, не ввійшли до антології. Насправді мені дуже сподобалось і я рада, що антологія вийшла. Це говорить про розвиток літератури та культури у нашому місті. І те, що до цього нарешті “дорвалися” молоді люди, були почутими і змогли свої поезії видати – це, мені здається, важливий показник того, що Чернівці живуть.”

 

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< листопада 2021 >
П В С Ч П С Н
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Langate

Молодий Буковинець

Банер

АВКстенд

Банер

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 115 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.