
По всій країні тривають перевірки документів про COVID-безпечність на виявлення фальшивок. З 1 по 8 листопада правоохоронці розпочали 118 кримінальних проваджень щодо підроблених COVID-сертифікатів, усього таких проваджень – 1200. Про це повідомив голова Національної поліції Ігор Клименко журналістам DW.
За його словами, найчастіше фальшивки виявляють на кордоні.
Також у Держприкордонслужбі розповіли, що станом на кінець вересня, з 850 тис перевірених сертифікатів, виявили 480 документів, які містять ознаки підробки.
Окрім цього відомо, що прикордонники перевіряють документи за допомогою програми Safe Border, це допомагає виявити підроблені у фотошопі QR-коди чи чужі документи, у які порушники вносять своє ім'я. Паперові документи без QR-коду більш ретельно перевіряють лише тоді, якщо вони виглядають підозріло.
Як зазначив начальник головного управління Держпродспоживслужби в Києві Олег Рубан, виявити фальшиві електронні документи неможливо.
Також Рубан додав, що єдиний варіант боротьби з цим явищем - якщо порушник сам зізнається і вкаже на фальсифікатора. Так вирішили в МОЗ і назвали це "ковідною амністією". Основною метою якої є скасування покарання для тих, хто купив підробний сертифікат і має запис про вакцинацію в електронній базі, але вирішив зробити справжнє щеплення. |