Погода в Черновцах
 

Єдина країна

Проект Єдина країна на МТРК Чернівці

Офіційні сайти

Курси валют

Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
Українцям платитимуть за зняте на відео порушення ПДР, ситуація із захворюваністю на COVID-19 у Чернівцях та реконструкція 10 шкіл на Буковині: головні події минулої доби
Субота, 13 листопада 2021, 07:00Нововведення передбачаєтся законопроєктом №5798, який уже зареєстрований у Верховній Раді. 
Дію правил пропонують ввести на окремі порушення. Отримати нагороду можна буде у разі фіксації:
-проїзду на заборонний сигнал світлофора;
-перетину подвійної суцільної смуги, залізничних переїздів;
-порушення правил паркування та паркування на місцях для інвалідів;
-залишення місця ДТП.
Якщо законопроєкт ухвалять, активним громадянам запропонують повідомляти поліції про порушення за допомогою спеціального додатку. Повідомлення про порушення в додатку надсилатимуться анонімно.
Знімати порушення правил дорожнього руху можна буде не на всі пристрої. Смартфони або планшети повинні дозволяти ідентифікувати користувача через Дію та фіксувати дату, час, а також GPS-координати порушення.
За фальсифікацію фото- чи відеофіксації порушення, пропонують запровадити кримінальну відповідальність.

Про ситуацію із захворюваністю на COVID-19 у місті Чернівці розповіла Наталя Калмикова, керівниця управління охорони здоров’я Чернівецької міської ради у програмі “Власною персоною” на радіо БЛИСК.FM.

“Всі знають про епідемію коронавірусу. І зараз це одна з хвиль і вона непроста. Але разом з цим, ми вже маємо деякий досвід у порівнянні з іншими хвилями. І хочу сказати, так, ситуація контрольована. Наші міські лікарні працюють. Завантаженість ліжок на цьому тижні була десь 75-78%, тому місця є. Наші медики працюють. Я вважаю, ми справляємось”.

Але чи вистачає фінансування лікарням, чи забезпечені лікарі усім, чи буває таке, що не вистачає якихось препаратів? Пані Наталя це коментує так:

“Лікарні мають договір з Національною службою здоров’я за пакетом “Лікування пацієнтів з коронавірусною хворобою”. Це означає, що держава разом зі Службою здоров’я фінансує усі послуги, які надаються по цьому напрямку, відповідно оплачує лікування пацієнтів, заробітні плати лікарів, включаючи відсотки преміювання. Це зобов’язання є перед пацієнтами та перед державою в договірних умовах. Закупки відбулися і в лікарнях є все необхідне”.

Знаємо, що лікарня №4 взяла у лікарні №1 кисневий концентратор тиску.

“У минулому році ми розуміли, що у четвертій лікарні немає відділення інтенсивної терапії. І це було не дуже добре для наших мешканців. Якщо людині ставало гірше – її транспортували у реанімаційне відділення однієї з наших лікарень. Було прийняте рішення про те, що лікарня повинна мати реанімаційне відділення. Тим паче вони отримали гарну можливість: громадська організація “100% життя” мала змогу поставити їм кисневу станцію. Але поки  вирішуються документаційні питання, ми передали у тимчасове користування кисневий концентратор тиску з першої міської лікарні”, - зазначає пані Наталя.

У місті кілька лікарень почали приймати хворих на COVID-19. На питання ведучої про те, на яку ж лікарню іде найбільше навантаження, Калмикова відповіла:

“Звісно, найбільш завантаженою є міська лікарня №1. Там 140 ліжок, велике відділення інтенсивної терапії” і додала, що і четверта лікарня, і центральна міська лікарня працюють в таких же умовах”.У Чернівецькій області реконструювали 10 шкіл


На Буковині продовжують оновлювати та будувати нові школи за європейськими стандартами. Наразі вже в 10 школах учні мають змогу навчатись в сучасних класах, з просторими коридорами та приміщеннями. Про це розповіли на Facebook - сторінці Чернівецької облдержадміністрації.


У оновлених закладах загальної середньої освіти навчається 4 480 школярів.
 

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< листопада 2021 >
П В С Ч П С Н
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Langate

Молодий Буковинець

Банер

АВКстенд

Банер

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 304 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.