Погода в Черновцах
 

Єдина країна

Проект Єдина країна на МТРК Чернівці

Офіційні сайти

Курси валют

Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
“Кожного хто знаходиться на своєму робочому місці, ми змусимо працювати на наших громадян” - Руслан Домніцак
Неділя, 07 листопада 2021, 19:15


Чернівецька районна рада - представницький орган, що здійснює функції та повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України і законами України. Депутатський корпус налічує 54 чоловік, які представляють 10 партій. Орган почав своє функціонування з 14 грудня 2020 року, в наслідок завершенням реформи децентралізації.

Напередодні річниці існування Чернівецької районної ради ми поговорили з її головою Русланом Володимировичем Домніцаком про те, чого вдалося досягти та з якими труднощами зіткнулися.

Які основні завдання стоять перед Чернівецькою районною радою?

Перш за все, основний принцип нашої роботи - дотримання законності та верховенство права. Щодо функції - в основному, ми займаємося вивченням проблематики територіальних громад Чернівецького району. А це на сьогоднішній день, один з найбільших районів країни. Його населення складає 650 тисяч. 215 населених пунктів - тому роботи багато. Наші депутати постійно виїзжають до громад, аби дізнатися про всі проблеми з середини. Були вже в багатьох селах, але, на жаль, ще не в усіх. Втім, до кінця року заплановано відвідати кожну територіальну громаду.

Варто зазначити, що до 1 липня ми займалися реорганізацією. Зокрема, 6 районних рад було ліквідовано, а Чернівецька районна рада стала їхнім правонаступником. Відповідно, до 1 липня, першочерговим завданням було передати все майно з власності колишніх рад у власність об'єднаних  територіальних громад. Після завершення реорганізації депутатський корпус активно взявся за вирішення свого основного завдання - це координація роботи місцевих органів та органів виконавчої влади, тобто намагаємося бути так званим містком між ОТГ та ОДА.

На сьогоднішній день, Чернівецька районна рада немає такого інструменту, як наявність бюджетних асигнувань, щоб вирішувати фінансові проблеми напряму. Але ми знаємо, в які двері постукати, кому відкрити очі на існуючі проблеми та зробити так, щоб нас почули.

Як показала практика, за останній місяць часу від такої роботи вже є позитивні зміни. Мова йде про перевірки шкіл, які потрапили цього року до програми “Великого будівництва”. Зокрема, існувала проблема щодо невідкриття Кам'янецької школи, яка вже більше року була збудована, але не здавалася в експлуатацію. Наш депутатський корпус почав висвітлювати цю проблематику, говорити про неї на сесіях і врешті решт, вирішив це питання на користь навчального закладу.

Допомогло й звернення про оголошення недовіри голові ОДА Сергію Осачуку. Саме рішення було прийняти непросто, але ми зробили це виключно в інтересах наших громадян, незважаючи на наслідки. Це було рішення 8 партій. Я знаю, що на багатьох чинився тиск, але депутати проявили свою позицію, тим самим показавши, що вони прийшли працювати для народу.

Ви згадали про Кам’янецьку школу. Які ще об'єкти були перевірені депутатським корпусом Чернівецької районної ради?

Це Рідківська та Горішньошерівецька загальноосвітні школи. Є інформація, що напередодні наших візитів у школах активно готувалися до перевірок, навіть вночі заносили парти. Приємно було те, що після візитів наших депутатів підрядник доробив майже все до відповідного рівню. Втім, до сьогоднішнього дня ще залишилися певні недоліки. Зокрема, не вирішена проблема підключення Рідківецької школи до газопостачання, а це у листопаді місяці вже серйозна проблема. Тож наші перевірки направлені на те, щоб побачити реальний стан речей і запобігти зловживанням на об'єктах Великого будівництва. Я вже неодноразово наголошував, що депутати Чернівецької районної ради є тими, хто гостро реагує на будь-які прояви корупції. Ми не допустимо, щоб хтось в час, коли йде війна, привласнював бюджетні кошти, або займався марнотратством. Нема різниці чи це неефективний менеджмент, чи реальний умисел.


Які саме марнотратства ви зафіксували під час перевірок?

У нас виникло запитання: навіщо будувати навчальний заклад на 450 дітей, якщо наразі в селі є лише 300 учнів? Чи не є це марнотратство? Ми вважаємо, що за один день демографічна ситуація в нашій країні не покращиться. Звісно, якщо думати про розбудову - це непогано. Але в такі складні часи, які наразі є в нашій країні, кожна гривня на вагу золота. Тому було б краще використовувати кошти раціонально. Адже є села, в яких школи потребують негайної допомоги від держави. Так, днями ми приїхали в село Зруб-Давидівка і побачили реально аварійну школу, в якій навчається 150 дітей і ще понад 100 їздять на навчання в інші села. Втім, поряд з цією аварійною будівлею з 2007 року стоїть довгобуд на 250 дітей, готовність якого, на мою думку - відсотків 40. Ось і запитання: чи не варто було добудувати цей об'єкт, аніж починати інший з нуля ще й з кількістю місць на перспективу? Село Збруд-Давидівка знаходиться в сейсмічній зоні, тому навіть легкий землетрус може призвести до серйозних наслідків. Хто тоді буде відповідати за цих дітей? Я зараз не готовий сказати, чи відома ця проблема Чернівецькій ОДА. Адже, якщо відомо, то вони мали б відреагувати на це, зібрати комісію і вирішити: можна навчатися дітям в тій школі чи ні.


В нашій країні практика виїзду депутатів до сільської місцевості актуальна зазвичай лише напередодні виборів. Чому ви наразі обрали саме такий спосіб комунікації з громадою?

На мою думку, для того, щоб знати проблематику громад зсередини, треба їздити по селах. Не сидіти в великих кабінетах, а бути ближче до людей. Хочеться побудувати все за один день, втім, ми чітко усвідомлюємо, що на це немає коштів. Тому Чернівецька районна рада стоїть на позиції, що має бути справедливий та прозорий розподіл коштів і задіювати цей ресурс треба саме там, де є гостра проблема.

Проблеми громад відрізняються одна від одної чи в більшості випадків вони схожі?

Як правило, в селі які проблеми? Це школа, медицина, культура. Колись всі ці заклади були на балансі районних рад, сьогодні ж все це передали у власність громад. Втім, не кожна громада, яка взяла на себе відповідальність, чітко усвідомлювала всі виклики та навантаження, як фінансові, так і організаційні. На мою думку, головне, щоб після завершення реформи децентралізації, ми не отримали негативний результат і зрештою не знищили ані культуру, ані освіту, ані медицину. Тому, з нашого боку, ми робимо все можливе, щоб ці проблеми висвітлювати та заставляти органи виконавчої влади робити те, що вони повинні.


Руслан Володимирович, Ви розповідаєте про перевірки, які здійснюєте. Втім, днями в ЗМІ була інформація, що ви й самі потрапили під перевірку Держспоживслужби. Прокоментуйте, будь ласка, цю ситуацію.

Дійсно, такий факт був. До закладу, в якому я зі своїми радниками чекав на зустріч із журналістом, зайшла перевірка Держспоживслужби. Втім, мені не сподобалося, як це було висвітлено на інтернет-ресурсах. Мені не подобається, коли хтось дозволяє собі писати брехню. Це не пасує будь-якій простій людині, а тим паче держслужбовцю. Тому я навіть не хотів це коментувати. Про мене написали неправду: що я не вакцинувався і не збираюся. Такої розмови навіть не було. Між тим, я, як людина, яка багато років працювала в органах, в тій ситуації, керувався тим, що законно, а що ні. Тому, перш за все, рекомендую людям, які сьогодні на державній службі, дуже уважно вивчити Конституцію і свої обов'язки. Не зайвим буде навчитися й елементарній етиці. Держслужбовці мають чітко вивчити, які питання вони можуть задавати. Для початку, варто цікавитися, хворіла людина чи ні. Я перехворів COVID-ом не так давно і в мене були наявні антитіла, тому лікар порекомендував поки що не вакцинуватися. А з приводу вакцинації - це особиста справа кожної людина, таке право гарантує Конституція. Тому я за те, щоб у нас все робилося по закону.

А те, що хтось не знає, як вплинути на мене особисто та депутатський корпус Чернівецької районної ради - це смішна історія. Ми впевнені, що це було виключно політичне замовлення, проте нас воно не зупинить.


Повернемося до питання громад. Чи йде місцева влада з вами на співпрацю?

Мені приємно, що керівники ОТГ сьогодні з нами солідарні, вони розуміють і сприймають нас як партнерів, які допомагають у вирішенні їхніх проблем. В нас конструктивна співпраця. Найважливіше, що ми сьогодні працюємо з виборцями. Прості люди розуміють, що ми робимо і повністю підтримують нас.

Звісно, є ті, хто висвітлює роботу Чернівецької районної ради в негативному ключі. Всіх цих персонажей ми знаємо. Особистої зацікавленості в нас немає, але кожного хто знаходиться на своєму робочому місці, ми змусимо працювати на наших громадян. Якщо ж ні - все буде по закону.


Чи є майбутнє у буковинських громад?

Я оптиміст і хочу вірити, що реформи дадуть позитивний результат. Але на жаль, всі ці процеси мали б бути контрольовані від самого початку адміністраціями на місцях. Одна справа, коли об'єдналися територіальні громади “бідний з багатим”, то в них буде більше перспектив, проте, коли об'єдналися двоє “бідних”, а їм ніхто не пояснив, що їх чекає завтра - то таким громадам буде дуже складно. І якщо не буде підтримки цих ОТГ з боку органів виконавчої влади, додаткового фінансування та участі у проєктах - ситуація буде вкрай складною. Власне тому ми й намагаємося підставити плече. Зокрема, мова йде й про співпрацю, яку ми розпочали по залученню міжнародних партнерів. Наразі підписано угоди з двома повітовими радами: Ясською та Сучавською. Сподіваємося, ця співпраця трансформується в успішні міжнародні проєкти й принесе користь нашим громадам.

Хочу додати, що все своє доросле життя я працював і працюю на благо держави. Вже будучи депутатом, а потім і головою райради,- ще більше відчуваю задоволення від роботи на наших громадян. Деякі чиновники та політики іноді забувають, що саме громадяни і є їх працедавцями. Дуже важливо завжди залишатися доброю, простою, але в той же час принциповою людиною, на якій би посаді ви не опинилися. Адже саме чесність та порядність і є те, за що виборець саме тобі віддає свій голос!


Журналіст: Олена Крячко

 

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< листопада 2021 >
П В С Ч П С Н
1 2 3 4 5 6
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Langate

Молодий Буковинець

Банер

АВКстенд

Банер

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 128 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.