Погода в Черновцах
 

Єдина країна

Проект Єдина країна на МТРК Чернівці

Офіційні сайти

Курси валют

Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
Нова соціальна приймальня, оновлена кризова кімната та Університет ІІІ віку: як функціонує соціальна сфера у Чернівцях
Неділя, 07 листопада 2021, 17:27


Напередодні Дня працівника соціальної сфери очільниця профільного Департаменту Наталія Фрунзе в ексклюзивному інтерв’ю телеканалу «Чернівці» розповіла про головні досягнення та подальші плани свого відомства.

Що вдалося зробити за 3 місяці роботи?

Перш за все, ми відкрили приймальню, де надаватимуть соціальні послуги. Вона вже існувала на даний час, але не функціонувала. Оновлену приймальню зробили доступною для людей з інвалідністю, встановили пандус. Також тут відкрили дитячу кімнату. На оновлення та ремонт обладнання витратили 400 тисяч гривень. Провести дану роботу вдалося завдяки підтримці благодійників, між тим, з міського бюджету не витратили жодної копійки. Тепер нова комфортна приймальня з електронною чергою виглядає досить сучасно.

По-друге, ми об‘єднали бази. Відомо, що Шевченківський, Першотравневий та Садгірський райони ліквідували 6 років тому, а бази залишилися окремими. Наразі всі особові справи знаходяться в одному приміщенні. Це полегшило роботу, наприклад, з призначенням субсидій.

Також вдалося завершити ремонт кризової кімнати. Тут створені належні умови для надання соціально-психологічної допомоги особам, постраждалим від домашнього насильства. Відкриття заплановане на кінець місяця. Це стало можливим завдяки співпраці міської ради та Представництва Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні. Відповідний меморандум підписав Чернівецький міський голова Роман Клічук. У даному центрі облаштовано 3 кімнати, де можуть перебувати до 12 осіб одночасно.

Окрім цього, ми отримали приміщення для центру денного перебування осіб з інвалідністю старше 18 років. З нового року плануємо подаватися на конвенцію державного бюджету на соціальні послуги. Центр денного догляду –  це підтримка не тільки людей з інвалідністю. Їх функціонування також дозволить батькам відпочити та займатися своїми справами.


Що наразі зроблено для літніх людей?

Нещодавно ми відкрили Університет ІІІ віку. У даній установі можуть навчатися особи поважного віку, вивчати англійську, румунську та українську мови. Також вивчати напрямки культурології, краєзнавства, психології, літератури, основи здорового способу життя, історії України, релігієзнавства.

Ми найближчим часом передамо комп’ютери з Департаменту, щоб всі охочі могли опановувати комп’ютерну грамотність.Які зміни відбулися для дітей?

Запрацював дитячий наметовий табір Ойкос в Берегометі. Роботу відновили за три тижні та вже відбулося 4 зміни в цьому році. Табір приймає дітей учасників АТО та дітей зі складними життєвими обставинами. До слова, це єдиний табір в Україні, який утримується за кошти міського бюджету та є безкоштовним.Розкажіть про роботу проєкту «Молодіжна столиця України-2023»?

Ми дуже хочемо виграти цей конкурс, оскільки вже два рази проходили до фіналу, але на жаль, не перемагали. Наразі активно працюємо, збираємось щотижня, оскільки місто розвивається і нам є що показати. Зробимо максимум та допоможемо нашій молоді.


Крім того, я готую проєкт рішення про шкільний бюджет участі.

Ми міняємо програму молодіжного фонду. Буде багато нових проєктів і можливостей залучити молодь. Громадські організації матимуть змогу подавати проєкти, вигравати їх та отримувати фінансування.

Також, ми відкрили академію Молодіжної участі. Плануємо провести ярмарок проєктів, переможці якого зможуть реалізувати свої ідеї за кошти меценатів.


Сьогодні День працівника соціальної сфери. Що б ви побажали чернівчанам та всім, хто має пряме відношення до цього дня?

По-перше, хочу подякувати цим людям за їхню професійну роботу, турботу та увагу.

Також хочу побажати міцного здоров’я, енергії, натхнення, поваги від людей та здійснення мрій. В такій сфері працюють люди з великим серцем. Згадую слова Франка: «Життя людини до тих пір має цінність, поки людина може допомагати іншим».


 

 


 

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< листопада 2021 >
П В С Ч П С Н
1 2 3 4 5 6
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Langate

Молодий Буковинець

Банер

АВКстенд

Банер

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 130 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.