Погода в Черновцах
 

Єдина країна

Проект Єдина країна на МТРК Чернівці

Офіційні сайти

Курси валют

Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
“Якщо той, хто надає послуги, відмовляється з вами розмовляти державною мовою – потрібно звернутись до керівника чи представника закладу”- Сергій Левчук
П'ятниця, 05 листопада 2021, 17:40

Як відомо, Буковина край національний. Є багато населених пунктів, де у школі, у крамниці чи на пошті спілкуються румунською мовою, а не українською. Тож яким чином закон регулює такі ситуації?

“Це дуже часте запитання і на нього є проста відповідь. У законі є одне речення, яке це питання регулює. При наданні послуг споживачу, за згодою двох сторін може використовуватись будь-яка мова, крім державної”.

За словами Сергія Левчука, якщо ви запитаєте, чи не могли б вас обслуговувати англійською, румунською чи іншою мовою, то вам не повинні відмовити.

“Взагалі, я вважаю, що це питання має регулюватись умовами ринку: продавці повинні спілкуватись багатьма мовами, а клієнти ставитись до цього з повагою”, додає він.

Як же бути, якщо у місті відмовляють обслуговувати державною мовою і розмовляють російською?  Пан Сергій розповів, куди у такому випадку можна і потрібно звернутись, адже це порушення закону.

“Ви повинні це зафіксувати. Якщо той, хто надає послуги, відмовляється з вами розмовляти державною мовою – потрібно звернутись до керівника чи представника закладу. Бажано ці всі дії документувати, наприклад записати аудіо чи відео. Це буде доказом. Якщо вони відмовляються це робити, то на сайті Уповноваженого із захисту державної мови є форма зверненя Заповнюєте її, прикріплюєте файл з доказом порушення і далі інституція, яка стоїть на варті закону зветається до закладу”.

У такому випадку від закладу вимагається пояснення. Якщо це серйозне порушення – ініціюється процедура державного контролю з проханням надати всі документи, які регламентують діяльність цього закладу, приймається рішення, про те як усунути порушення, але як відомо, на Буковині скарг від споживачів, зовсім мало, близько шести.

 

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< листопада 2021 >
П В С Ч П С Н
1 2 3 4 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Langate

Молодий Буковинець

Банер

АВКстенд

Банер

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 133 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.