Погода в Черновцах
 

Єдина країна

Проект Єдина країна на МТРК Чернівці

Офіційні сайти

Курси валют

Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
На Буковині відзначали 103 річницю Буковинського Віче, Переселенці, які проживають у Чернівцях отримають 8 квартир, У центрі Чернівців встановлюють новий туристичний об’єкт
Четвер, 04 листопада 2021, 07:00
ВИЗНАЧНИЙ ДЕНЬ ДЛЯ БУКОВИНИ, 3 ЛИСТОПАДА ВІДЗНАЧАЮТЬ 103 РІЧНИЦЮ БУКОВИНСЬКОГО ВІЧА

Цього дня, у 1918 році, у Чернівцях, відбулось Буковинське Віче – народні збори на яких було ухвалено рішення про входження Північної Буковини до складу Української держави.

Як відомо, восени 1918 року Австро-Угорщина, до складу якої входила Буковина, внаслідок воєнних поразок у Першій світовій війні, наближалася до свого розпаду. Західні українці, натхненні прикладом Східної України, що проголосила у листопаді 1917 року Українську Народну Республіку, включилися у боротьбу за свою державність.
18-19 жовтня 1918 року, у Львові була створена Західно-Українська Народна Республіка у складі українських територій Східної Галичини, Північної Буковини і частини Закарпаття. Там же було створено Українську Національну Раду, як вищий орган влади для всіх західно-українських земель, у тому числі і для Буковини.

25 жовтня було створено Крайовий Комітет, як складову частина Української Національної Ради у Львові. Головою обрано Омеляна Поповича. Редакційна комісія підготувала звернення до народу та скликала всенародне Віче на 3 листопада. Головою комісії став Кордуба.
3-го листопада, в Чернівцях відбулись народні збори, у яких взяло участь майже 10 тис. осіб. Багатолюдні народні зібрання проходили на площах та в кількох публічних приміщеннях міста. Зрештою, Віче прийняло рішення про возз’єднання Північної Буковини із Західно-Українською Народною Республікою та злуку з «Великою Україною».

Окрім того, Віче висловило протест проти спроб Румунської національної ради оголосити всю Буковину «румунською землею». Вже 6 листопада владу на території Північної Буковини перебрав Український крайовий комітет на чолі з Омеляном Поповичем.

Згодом, 22 січня 1919 року, відповідно Акту Злуки, у складі ЗУНР Буковина об’єдналася з Українською Народною Республікою. Проте, після поразки України у Польсько-українській війні буковинські землі були окуповані військами Румунії. Лише у 1940 році Буковина возз'єдналася з рештою українських земель.ПЕРЕСЕЛЕНЦІ, ЯКІ ПРОЖИВАЮТЬ У ЧЕРНІВЦЯХ - ОТРИМАЮТЬ 8 КВАРТИР


Уже восьмий рік в Україні триває війна . Значна кількість людей була змушена покинути свої домівки, та оселитись по всій країні. Такі люди є і у Чернівцях. І головною проблемою для них є  житло.

З 2017 року в Україні була започаткована програма спільного фінансування купівлі квартир для ВПО 50/50, а з 2019 - 70/30 співвідношення коштів державного та місцевого бюджтів. В цьому році Чернівці вперше прийняли  участь в цій програмі. Оперативно було підготовлено пропозиції до бюджету і було прийнято відповідне рішення міської ради. На закупівлю 8-ми квартир виділено 3,128 млн грн.  Про це на своїй сторінці Facebook розповів Сергій Добржанський - секретар  (керуючий справами) виконавчого комітету міської ради.

Також Сергій Добржанський зазначив, що це найбільша сума з усіх, хто подавався на цю програму.


У ЦЕНТРІ ЧЕРНІВЦІВ ВСТАНОВЛЮЮТЬ НОВИЙ ТУРИСТИЧНИЙ ОБ’ЄКТ


Пожежний гідрант, зовнішній вигляд якого відповідає основному ансамблю історичної частини міста, встановлюють на Центральній площі Чернівців.

За спецзамовленням  його виготовляли на заводі німецької фірми Keulahütte, який розташований в місті Краушвіц, взявши за приклад гідранти історичного центру Мюнхену. Умовно цей протипожежний пристрій можна розділити на дві частини - надземну і підземну. Про це розповіли в КП «Чернівціводоканал».

Підземна зроблена з дотриманням сучасних норм і технологій, вона нічим не відрізняється від сучасних гідрантів. Наземна пофарбована в яскравий червоний колір, на ній розміщено герб Чернівців, вона виглядає як ті, які встановлювали сотню років тому. На заводі, він пройшов необхідні випробування, і є повноцінним пожежним гідрантом. Це повністю функціональний пристрій, до нього можуть підключатись спецслужби і брати воду з водопровідної мережі міста. Зазначають в комунальному підприємстві.Для того, щоб не перекривати вдень рух в центрі міста, окремий ввід для цього гідранта працівники «Чернівціводоканалу» прокладали сьогодні вночі. Роботи планують закінчити протягом 1-2 днів.


 

 

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< листопада 2021 >
П В С Ч П С Н
1 2 3 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Langate

Молодий Буковинець

Банер

АВКстенд

Банер

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 277 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.