Погода в Черновцах
 

Єдина країна

Проект Єдина країна на МТРК Чернівці

Офіційні сайти

Курси валют

Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
Видання Верховної Ради України дало оцінку ефективності роботи мера Чернівців
Неділя, 10 жовтня 2021, 17:01
Видання Верховної Ради України дало оцінку ефективності роботи мера Чернівців.

Роботи з асфальтування вулиць, ремонту та заміни комунальних мереж, створення нових сучасних локацій для відпочинку, реконструкції площ, проекти яких погоджуються, уже формують нове обличчя міста.

Про це повідомляє видання Верховної Ради "Голос України".Це туристичний центр, і майстерно вмонтувати сучасні креативні родзинки у його старовинну архітектуру є дуже відповідальним завданням. Але пертурбація і реконструкція є визначальною у градоначальницькій політиці міського голови Романа Клічука.

Так, нещодавно у чернівчан викликав захоплення реставрований скверик навпроти Чернівецького національного університету - улюблене місце відпочинку молоді. Він тепер мало чим відрізняється від подібних локацій європейських столиць. І, без перебільшення, додав шарму древній резиденції митрополитів, де тепер навчаються студенти. Підкреслив її аристократичне походження часів Австрійської імперії (на знімку). А це лише один сквер із запланованих під реконструкцію.


Нині завершуються проектні роботи з перепланування та реконструкції Центральної площі міста, тієї, де височіє Ратуша, навпроти пам'ятника Тарасові Шевченку. Де буковинці проводять свої віча та організовують протестні майдани.

Через це підхід до реконструкції дуже відповідальний. До формування нового обличчя площі міський голова, крім фахівців, залучив і містян. Кожен міг висловити свої побажання та бачення, якою має бути Центральна площа. Найконструктивніші та найкреативніші будуть враховані фахівцями.

Триває і рутинна робота, яка теж впливає на зміну обличчя Чернівців. Розпорядженням міського голови створено мобільну групу з організації демонтажу самовільно встановлених блокувальних пристроїв. До її складу ввійшли представники департаменту інфраструктури та благоустрою міськради, комунального та транспортного департаментів, управління порядку та контролю за благоустроєм, КП "МіськШЕП". Їх підсилили представниками Національної поліції, взяти участь у роботі виявили бажання і деякі депутати Чернівецької міської та районної рад.

Формується перелік адрес, на яких мешканцями встановлено самовільні блокувальні пристрої, що перешкоджають проїзду автотранспорту критичної інфраструктури, у першу чергу пожежних машин та карет швидкої допомоги. А також вільному проходу людей.

Але, за словами Романа Клічука, через протидію опозиціонерів у сесійній залі буде повністю витримано необхідну процедуру. І вже після засідання і рішення комісії з демонтажу малих архітектурних форм КП "МіськШЕП" приступить до демонтажу самовільних бар'єрів.

Перед цим тим, хто встановив блокувальні пристрої, запропонують їх прибрати самим. Інакше комунальники заберуть їх на зберігання, а звідти за повернення громадянам доведеться сплатити адміністративні штрафи згідно зі ст. 152 КУпАП. А це приблизно 1360 гривень.

Але є нагальні й невідкладні питання, що стосуються здоров'я людей. І добре, що депутатська більшість у міській раді підтримує у цьому турборежим міського голови. Навіть попри шалений і добре зрежисований спротив групи депутатів, зацікавлених у зворотному через те, що попередня міська влада щедро роздавала наближеним особам та своїм соратникам у раді дохідні місця.

Такою була і поліклініка у районі Гравітон, яку практично перетворили на дозвільну систему з видачі санітарних погоджень та медичних книжок. Переважно платних.

При цьому майже повністю вихолостивши медичну складову закладу, через що мешканцям мікрорайону доводилося звертатися по допомогу до інших міських поліклінік. Тепер, як кажуть у Чернівцях, лавочку прикрили.

Як заявив Роман Клічук, нарешті вдалося поставили крапку в питанні, яке затягували роками.

"Ми вже розпочали процес об'єднання поліклініки на Гравітоні з міською поліклінікою № 1. Це питання досить болюче для жителів мікрорайону, і вони його неодноразово порушували та виносили на розгляд сесій попередніх скликань. Тоді людей не чули та відкладали прийняття важливого рішення у довгу шухляду.

Але з цим покінчено, адже інтереси чернівчан мають бути в пріоритеті. Об'єднання поліклінік дозволить розширити спектр послуг, які надають лікарі. Зароблені гроші направлятимуть на розвиток закладу. До того ж мешканці Гравітону зможуть отримувати якісну медичну допомогу у зручному для них місці", - розповів міський голова.

Крім того, за його словами, вже формується загальне бачення міської екологічної та медичної стратегій. Днями міськрада подала заявку на участь у пілотному проекті "Розвиток соціальних послуг".

"Він передбачає створення Центру денного догляду для людей з інвалідністю. Також ми доєдналися до європейської ініціативи "Угода мерів по клімату та енергії". У зв'язку з цим місто зобов'язалося скоротити на своїй території викиди CO2 та інших парникових газів. Вважаю це дуже важливим аспектом для покращення життя людей", - зазначає Роман Клічук.


 

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< жовтня 2021 >
П В С Ч П С Н
        1 2 3
4 5 6 7 8 9
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Langate

Молодий Буковинець

Банер

АВКстенд

Банер

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 118 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.