Погода в Черновцах
 

Єдина країна

Проект Єдина країна на МТРК Чернівці

Офіційні сайти

Курси валют

Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
9 жовтня - Всесвітній день пошти
Субота, 09 жовтня 2021, 15:00
Поштова служба працює з найдавніших часів. У століття високих технологій, незважаючи на те, що зараз можна без проблем спілкуватися з людьми, які перебувають на іншому кінці планети, пошта намагається не втрачати своїх позицій.


Літопис поштового зв'язку на Буковині прийнято розпочинати з другої половини XVIII століття.  Перша згадка про пошту у Чернівцях датується - 1772 року, а перший поштамт на звичному для всіх чернівчан місці - Поштовій вулиці - відчинив двері 1 січня 1783 року. До речі, в різні часи вулицю по-різному перейменовували, але до неї незмінно поверталася історична назва.

Першу постійну пошту в Чернівцях було створено з приватної ініціативи Іогана Пауля Фогеля. Походив він з Відня і служив у Чернівцях як військовий кур'єр, а після закінчення служби працював канцеляристом у військовій адміністрації Буковини. 1781 року він придбав ділянку землі. Там Фогель спорудив будинок і конюшню. Найвірогідніше, що саме в цьому будинку й було відкрито першу постійну пошту в Чернівцях. Вже потім історія розвивалася по-іншому.
Саме у кінці жовтня виповнюється 132 роки Чернівецькому поштамту, будівля якого є зразком віденської архітектурної школи останньої чверті ХІХ століття. Монументальну споруду на вулиці Поштовій було збудовано за проєктом відомого австрійського архітектора та службовця австрійських залізниць Фрідріха Зеца.

Газета «Буковина» сповіщала: «Новий будинок пошти і телеграфу вже закінчено. Це, безперечно, є найкращий будинок у Чернівцях, збудований відповідно до свого призначення». Приміщення здано в експлуатацію 1 листопада 1889 року. Це була велика подія для крайового міста Чернівці. Про це ще задовго до відкриття писали всі чернівецькі газети. 
Цікаві факти, яких ви могли не знати:

- Найдовший лист, який надіслали поштою: в 1984 році Елан Форман написав листа дружині, яке містило 1 402 344 слова. 
- Першим містом, де з’явилися поштові скриньки, вважається Флоренція. 
- Найбільший штаб серед поштових служб у пошти США. Його чисельність – 870 тисяч працівників.
- Колекціонування поштових листівок – третє за популярністю хобі. Перше й друге місце займають колекціонування монет і марок.
- Королева Іспанії Ізабелла – перша жінка, яку надрукували на поштовій марці. Ця знаменна подія відбулася в 1893 році в Америці. 
- 5 мільйонів – така кількість листів проходить за одну хвилину через всі пошти світу. 
- Надсилаєте коханій листи? Напевно, не так багато, як віце-президент казначейства Японії Вічі Нод. Він надіслав поштою своїй дружині – 1307 листів. На це знадобилося 24 роки. Всі листи були написані під час робочих поїздок Вічі.

 

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< жовтня 2021 >
П В С Ч П С Н
        1 2 3
4 5 6 7 8 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Langate

Молодий Буковинець

Банер

АВКстенд

Банер

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 105 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.