Погода в Черновцах
 

Єдина країна

Проект Єдина країна на МТРК Чернівці

Офіційні сайти

Курси валют

Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
Яка голлівудська зірка народилася у Чернівцях та що Булгаков робив у Буковинській лікарні
Субота, 02 жовтня 2021, 12:43

1. Чернівці - центр найменшої в Україні області, яка складається з двох історичних регіонів - Північної Буковини та Бессарабії.

2. За однією з версій, назва міста Чернівці походить від велелюдного міста-фортеці на південних рубежах Галицької держави, що мало назву "Чернь" або "чорне місто", збудованого на лівому березі річки Прут. Можливо, ця назва походила від чорних дубових, перекладених чорноземом стін фортеці, яка була повністю зруйнована монгольським завойовником Бурундаєм жителі переселилися на правий берег річки Прут.

3. Ляльковий Театр у Чернівцях - одна з найстаріших будівель в місті, цю будівлю побудували з каміння колишньої фортеці на горі Цецино.

4. До 1780 року в Чернівцях не було жодного мурованого будинку, всі споруди були дерев'яні під солом'яними стріхами. Перший кам'яний будинок у місті звели військові – це Генеральс.

5. У Чернівцях деякий час працював Булгаков та лікував хворих у приміщенні Буковинської лікарні. Не всім відомо про те, що автор легендарного роману "Майстер і Маргарита" Михайло Булгаков, жив у Чернівцях в 1916-му році. Адже за професією Булгаков – лікар.

6. В Чернівцях народилась голлівудська акторка Міла Куніс. В старій частині міста знаходиться її будинок. Народилася Міла 14 серпня 1983 в Чернівцях в єврейській родині. Батько, Марк Борисович, в УССР працював інженером-механіком на чернівецькому заводі «Легмаш», відтак у Штатах став таксистом, а мати, Ельвіра, раніше працювала вчителькою фізики, а нині — директором аптеки. Також у Міли є старший брат Михайло.

7. У Чернівецького драмтеатру є брат-близнюк, який знаходиться у Німеччині, в місті Фюрт.

8. Окрасою і гордістю Чернівців є ансамбль резиденції митрополитів Буковини й Далмації, внесений до списку Всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО. Під час будівництва дотримувались цікавих правил: кожну цеглину ретельно вимірювали та перевіряли на звук. Один майстер міг класти вдень не більше сотні цеглин

9. Неподалік від вишуканих чернівецьких кам'яниць та мурованих храмів заховалась скромна святиня – найстаріша дерев’яна церква в місті, Миколаївська церква. Мало хто знає, що в цьому храмі свого часу відспівували сина Богдана Хмельницького і молився Іван Мазепа .

10. Найвідомішою вулицею Чернівців, яка разом з головним корпусом Чернівецького університету є візитівкою міста, по праву називають вулицю імені Ольги Кобилянської. Подейкують, що колись вулиці міста підмітали букетами троянд і мили з милом, а людей у брудному взутті сюди не пускали.

 

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< жовтня 2021 >
П В С Ч П С Н
        1 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Langate

Молодий Буковинець

Банер

АВКстенд

Банер

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 103 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.