Погода в Черновцах
 

Єдина країна

Проект Єдина країна на МТРК Чернівці

Офіційні сайти

Курси валют

Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
Дві викладачки ЧНУ підкорили Кіліманджаро
Понеділок, 20 вересня 2021, 10:45

У суботу, 18 вересня, дві викладачки Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Олена Карлова та Анастасія Сачко піднялись на найвищу точку Африки – гірський масив Кіліманджаро.

"Ми розпочали фінальне сходження вночі о 00:15 з табору Barafu Camp, розташованого на висоті 4673 м. Я чомусь не дуже пам'ятаю подробиці, все було як в сюрреалістичному сні. Пам'ятаю ліхтарики, багато ліхтариків, ліхтарики нашої групи та інших груп. Ліхтарики зверху та знизу. Вони постійно рухалися. Пам'ятаю зоряне небо та повний місяць, до якого ми наблизилися впритул", – описала свої враження від походу Олена Карлова у Facebook.Вона розповідає, що десь в половині другої ночі на висоті 5 100 метрів її накрила гірська хвороба, описувати симптоми якої вона не буде, стало дуже важко йти. "Pole pole" повторював гід, "повільно, повільно" на суахілі. Їй ж хотілося йти "pole pole pole pole". Весь рух перетворився на пошук кисню. Крок - дихай - ще крок - дихай глибоко - не можеш зробити крок - дихай ще. Пам'ятає, як вони йшли по краєчку темно-синьої хмари, і здалося, що вона літачок над хмарами. Але ж літачки не дихають - сказав їй мозок. А вона - дихаючий літачок... Крок - вдох - вдох - крок - дихай, літачок.

 

"Ми робили зупинки кожних двадцять хвилин, коли гіди бачили, що хтось з групи зупиняється, безсильно спершись на палки, або завалившись на камінь. Довгі зупинки робити не можна, бо замерзнеш. Тому попив чаю - і знову наверх в темряву з ліхтариками. Сил у мене на той час не було навіть для того, щоб відкрити флягу з водою. Це робив за мене мій гід на ім'я Манасі, він же забрав у мене рюкзак і тягнув його аж до самого спуску", – йдеться у дописі викладачки.

 

 

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< вересня 2021 >
П В С Ч П С Н
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Langate

Молодий Буковинець

Банер

АВКстенд

Банер

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 161 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.