Погода в Черновцах
 

Єдина країна

Проект Єдина країна на МТРК Чернівці

Офіційні сайти

Курси валют

Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
Верховна рада провалила законопроєкт про легалізацію медичного канабісу
Вівторок, 13 липня 2021, 19:01

За ухвалення в першому читанні проєкту закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо регулювання обігу конопель в медичних цілях, науковій та науково-технічній діяльності" проголосували 184 народних депутати Депутати не підтримали і направлення законопроєкту до Комітету на повторне перше читання. Його повернули авторам.

Законопроєктом передбачалось виключити медичний канабіс з реєстру наркотичних речовин, там прописано, що до наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів не належать промислові коноплі, товари, які вироблені (виготовлені) з них, продукти їх переробки, якщо вміст тетрагідроканабінолу у сухій масі таких товарів чи продуктів переробки не перевищує 0,2 відсотка.

Відповідно до законопроєкту, уповноважений орган у сфері обігу лікарських конопель визначатиме Кабінет міністрів.

Законопроєктом передбачалось, що дозвіл на використання об'єктів і приміщень, призначених для здійснення діяльності з обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, видається суб'єкту господарювання Національною поліцією на безоплатній основі на строк дії ліцензії. А обіг лікарських конопель, продуктів їх переробки та вироблених (виготовлених) із них лікарських засобів допускається у науковій та науково-технічній діяльності, а також у медичній практиці за умови забезпечення контролю та простежуваності на всіх етапах такого обігу. Пропонувалось маркування кожної партії та одиниці фасованої продукції унікальним кодом; ведення публічного електронного реєстру обліку переміщення лікарських конопель, продуктів їх переробки чи вироблених (виготовлених) із них лікарських засобів на всіх етапах обігу в порядку, затвердженому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів і прекурсорів, протидії їх незаконному обігу. Відповідно до законопроєкту, відпуск особам лікарських засобів, виготовлених із лікарських конопель, відбувається виключно за призначенням лікаря відповідно до медичних показань за електронним рецептом.

Законопроєктом дозволялась діяльність із культивування лікарських конопель з низьким та високим вмістом тетрагідроканабінолу, промислових конопель.

Голова комітету ВРУ з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький (фракція "Слуга народу") зазначив, що, за підрахунками канадських фахівців, вироблені в Україні ліки на основі медичного канабісу коштуватимуть 10-12 доларів у той час, як зараз їх купують у сотні разів дорожче.

 

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< липня 2021 >
П В С Ч П С Н
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Langate

Молодий Буковинець

Банер

АВКстенд

Банер

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 117 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.