Погода в Черновцах
 

Єдина країна

Проект Єдина країна на МТРК Чернівці

Офіційні сайти

Курси валют

Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
Поцупив телефон, але за ґрати не потрапив: перший успіх відновного правосуддя на Буковині
Вівторок, 13 квітня 2021, 06:18
Поцупив телефон, але за ґрати не потрапив: перший успіх відновного правосуддя на Буковині

Часто підлітки не задумуються над наслідками своїх вчинків, а про те, що вчинили кримінальне правопорушення починають розуміти тоді, коли вже мають справу з поліцією. Але шанс виправити помилку є, завдяки програмі з відновного правосуддя для неповнолітніх, яку реалізують по всій Україні.

Учасником цієї програми став і школяр з  міста Хотин Чернівецької області. Якось хлопець прогулювався на спортивному майданчику і  побачив біля дерева залишені речі. Дмитро зреагував миттєво і потягнув яскравий червоний гольф одного зі школярів, у якому був замотаний мобільний телефон. Поклавши чужі речі собі в рюкзак, хлопець швидко втік.

Чому він так зробив, Дмитро спершу не міг пояснити. Коли ж за справу взялася поліція, щиро розкаявся, бо зрозумів, що за крадіжку передбачена кримінальна відповідальність. Максимальне покарання передбачає арешт на строк до шести місяців або обмеженням волі до п’яти років.

Не потрапити за грати Дмитрові допомогла участь у «Програмі відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні кримінального правопорушення», котру реалізує система Безоплатної правової допомоги,

У регіональному центрі  у Чернівецькій області вирішили застосувати програму та видали доручення для проведення медіації (посередництва) адвокату-медіатору Олені Зімніцькій.

«Медіація відбувалася за участі неповнолітніх – потерпілого і підозрюваного та їх представників. Усі учасники цього процесу були відкритими до діалогу і щиро бажали досягти примирення. Завадити цьому не змогла навіть негода, яка особливо дошкуляла в день проведення медіації, коли потрібно було долати десятки кілометрів крізь снігові замети. Медіація відбулася і обидві сторони, попри свої страхи та хвилювання, таки досягли успішного результату», - розповідає адвокат Олена Зімніцька.

До медіації також залучили психолога, яка провела з Дмитром серію занять, під час яких неповнолітній сказав, що бажає змінити життя на краще, а свій вчинок вважає великою помилкою. За допомогою медіації сторони примирились. Дмитро щиро розкаявся, вибачився перед потерпілим та повернув йому вкрадений телефон. Власне ці обставини суд врахував у своєму рішенні і звільнив хлопця від кримінальної відповідальності.

Зазначимо, що це перша успішна справа у Чернівецькій області в межах реалізації проєкту «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні кримінального правопорушення». «Головна мета цього проєкту – дати ще один шанс неповнолітньому, який скоїв кримінальний проступок або нетяжкий злочин, не бути засудженим, ресоціалізувати його та запобігти вчиненню повторних правопорушень, – наголосив директор Регіонального центру з надання БВПД у Чернівецькій області Аркадій Мунтяну.
 

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< квітня 2021 >
П В С Ч П С Н
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Langate

Молодий Буковинець

Банер

АВКстенд

Банер

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 138 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.