Погода в Черновцах
 

Єдина країна

Проект Єдина країна на МТРК Чернівці

Офіційні сайти

Курси валют

Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
День енергоефективності провели у Чернівцях
Середа, 25 травня 2016, 16:49
Кращі практики енергоефективності представили у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича. В рамках програми відбувся семінар для представників комунальної сфери, а ще обговорення прикладів реалізації енергоефективних проектів для пам’яток історії та архітектури.
День енергоефективності провели у Чернівцях. Фахівці з енергоефективності зустрілись, аби обговорити одразу кілька важливих питань. Найперше. Аби ознайомитись з результатами енергоаудиту Резиденції митрополитів, який проводили закордонні та столичні експерти.
Тарас Сакалош, заступник директора Центру ресурсоефективного та чистого виробництва : «Результат енергетичного обстеження, він представлений низкою технічних заходів та рекомендацій. Які стосуються, перш за все, вирішення такої технічної проблеми, як опалення».
Фахівці вважають, що у Резиденції митрополитів, бодай у майбутньому, варто було б замінити кондиціонери більш сучасними приладами, які одночасно можуть виконувати функцію і опалення і охолодження.
Тарас Сакалош, заступник директора "Центру енергоефективного та чистого виробництва": «Це передбачає впровадження системи фанкойлів. Яка дасть змогу відмовитись від використання низки кондиціонерів. Які присутні на фасаді будівель і вони йдуть в розріз із вимогами ЮНЕСКО. Вони погіршують зовнішній вигляд будівлі. З одного боку, а з іншого - вони не є досить енергоефективними».
Окрім того у день енергоефективності відбувся семінар для представників комунальної сфери. Своїм досвідом ділились практики з енергоефективності, які завітали  із Австрії.
Йоханес Фреснер, учасник конференції (Австрія): «У нас найкращі будинки з ізоляцією з енергоефективністю побудовані були в останні 10 років. А в 60-70 роки будувалися будинки, які найскладніші по відношенню до утеплення та збереження енергоресурсів. Якщо ми говоримо про будинки, то нам необхідно більше слідкувати, як вони утеплені. І більше слідкувати за тим. Як ми їх провітрюємо. І не дозволяти будівлі повністю охолоджуватись».
Аби навчити, як шукати  для реалізації проектів із енергоефективності гроші, провели спеціальні майстер-класи.
Вікторія Базан, експерт із краудфандінгу: «На платформі - «Велика Ідея»  люди можуть подавати свої проекти, де вони можуть за певними аспектами оформити їх для того, щоб інші могли їх якісно оцінити. Якщо комусь потрібна додатково якась інформація - то вони можуть допитати. І люди, Яким сподобався проект або ідея, вони можуть прийняти і профінансувати. Наприклад, 4 тисячі людей, наприклад, може профінансувати проект на мільйон гривень».
Експерти сподіваються, що подібні зустрічі спонукатимуть чернівчан використовувати енергоефективні технології все частіше.
Володимир Криштанович, представник "Асоціації з енергоефективності та енергозбереження": «В більшості випадків ми вважаємо, що замінив вікна і обклеїти пінопластом - це вся енергоефективність. Але в більшості випадків достатньо всього-на-всього замінити декілька кранів в опалення будинку. І від цього буде більше ефекту».

 

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< травня 2016 >
П В С Ч П С Н
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 26 27 28 29
30 31          

Langate

Молодий Буковинець

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 459 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.