Погода в Черновцах
 

Єдина країна

Проект Єдина країна на МТРК Чернівці

Офіційні сайти

Курси валют

Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
«Зимову казку» для чернівчан і гостей міста створив у ці дні Чернівецький краєзнавчий музей
Понеділок, 27 грудня 2010, 19:39
«Зимову казку» для чернівчан і гостей міста створив у ці дні Чернівецький краєзнавчий музей. «Зимова казка» - це виставка рідкісних експонатів ялинкових прикрас, вітальних листівок та календарів австрійського, румунського та радянського періодів Буковини. А також вперше музей зібрав і представив у цій виставці оригінальні експонати старовинних саней, зібраних з різних районів краю. Кожні сани виготовлені вручну і не мають аналогів.

Ось ці плетені з лози сани – найдавніші – з початку двадцятого століття – вони призначалися виключно для катання. Інша справа – широкі сани . Мар’яна Михайлюк, працівниця музею, каже, що ще пам’ятає, як разом із братами і сестрами їхала на цих суцільних санях – їх робив її батько. Жінка не лише знає, що вони швидкі.

На Україні подекуди такі сани називають гринджолами, - -ззаначила Мар’яна.

 

Серед зимового знаряддя – ще лижі середии минулого століття, ковзани а ще – підкови-рачки – їх, чіпляючи до півдошв взуття, використовували для ходіння по кризі.

Вітальні листівки та календарі початку і середини минулого століття надав для виставки колекціонер Микола Чорнописький – каже у його колекції таких тисяч шість. Розповідає, як збирав.

Колекціонер каже, якби відвідувачі могли заглянути на зворотній бік листівок, то вони б там прочитали лише одне.

Окрім саней та листівок на виставці також можна зайти колекції старовинних ялинкових прикрас – такими колись прикрашали ялинки мами і бабусі у п’ятдесяті роки минулого століття. На виставці також представлена зимово-казкова тематика в картинах  та фотографіях буковиських авторів. «Зимова казка» у краєзнавчому музеї триватиме впродовж усіх святкових днів.

Оксана Зима. Телеканал «Чернівці».

 

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< грудня 2010 >
П В С Ч П С Н
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
28 29 30 31    

Langate

Молодий Буковинець

Банер

АВКстенд

Банер

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 117 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.