Погода в Черновцах
 

Єдина країна

Проект Єдина країна на МТРК Чернівці

Офіційні сайти

Курси валют

Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
Першу партію ялинок завезено вже до Чернівців
П'ятниця, 24 грудня 2010, 18:35
Першу партію ялинок завезено вже до Чернівців. Дерева продають на вулицях, місця торгівлі незмінні - як і минулими роками, ялинки виставили на проспекті Незалежності, по вулиці Червоноармійській навпроти колишнього магазину «Рязань», по Комарова неподалік готелю «Турист» та в інших точках.  Тепер роботи побільшало у екологів. Разом із правоохоронцями вони розпочали рейдові перевірки – звідки завезені ялинки, чи законно вони зрубані, чи є на їхніх стовбурах клеймо.

До Чернівців Євгенія приїхала удосвіта, з собою вона привезла кілька ялинок. За свій товар просить не дорого – від 20 до 100 гривень. Перевірок, які проводять екологи з правоохоронцями, жінка не боїться – її ялинки не зрубані, а складені власноруч із гілок, які знайшла у лісі після вирубки. Каже, і шкоди це природі не завдасть, і не такі важкі, як справжні. Однак, торгівля чомусь не так іде, як би цього хотілося.

Євгенія, продає ялинки: «День на день не випадає. Буває беруть, буває ні. Ледь не вмера, коли по асфальту тягнула санки з ними. Людям добре, вони автомобілями їх возять, а я так мучуся, адже 710 гривень пенсії – не вистачає».

За кілька метрів далі свої ялинки продає Микола з матір’ю. Дерева завезені із Вижницького району, з ними люди стоять уже кілька годин, бідкаються, поки що жодної ще не продали. Хоча ціни у них – помірні.

Микола, продає із матірю ялинки: «По чому – по 50, 60, залежно чи більша, чи менша, нижча-вища. Погано беруть, мало питають. Побачимо, як ближче до Новорічної ночі їх будуть брати».

У кожного продавця ялинок екологи перевіряють документи, аби встановити, звідки вони завезені та чи законно їх зрубали.

Роман ПРИКАЗКА, начальник відділу екоконтрролю біоресурсів ДЕІ: «Дані ялинки, що перевіряються працівниками екоінспекції, завезені з Карпатського лісгоспу АПК. Громадянка купила 40 штук, до 2 метрів 20 та вище 2-х метрів теж 20».

Після документів екологи перевіряють наявність на стовбурі спеціального клейма, яке засвідчує, що ялинка не є самовільно зрубана.

Микола СМЕТАНЮК, еколог: «На всіх клеймах є стандарти, кожне господарство має своє клеймо. Його дуже важко підробити, за це передбачена кримінальна відповідальність, адже такі клейма лише у лісників, їх зберігають в сейфах».

І все ж таки, інспектори виявили порушення у окремих продавців ялинок: «Екологи розповідають, дехто документи виписував у Путильському районі, насправді ж, ялинки зрубували для продажу у зовсім іншому регіоні».

Більше того, розповідає Роман Приказка, дехто примудряється вказати у документах одну породу, а торгує зовсім іншою, яка до того ж , заборонена для продажу.

Роман ПРИКАЗКА: «Він закупив 15 ялинок від 2 до 3 метрів. Згідно розпорядження Путильської РДА, ялиця не відпускається, це заборонено. А цей чоловік саме торгує такою ялицею, його ялинки не є з Путильського району, як це вказано у документах, і не є законними, відтак ми викликаємо його в екоінспекцію аби притягнути до відповідальності за таке порушення».

За кожну ялинку порушнику доведеться сплатити 172 гривені, плюс на нього накладуть ще адмінштраф. Загалом, розповідають екологи, така операція традиційна, називається вона «Новорічна ялинка». Проводиться з 10 по 31 грудня. Екологи сюди залучають ще представників УМВС та лісового господарства. Серед грубих порушень нещодавно вже виявлено на Путильщині незаконну заготівлю 200 ялинок. На винуватців накладено штраф у розмірі 234 тисячі гривень, матеріали справи передано до міжрайонної природоохоронної прокуратури.

Олександр Хмель. Телеканал «Чернівці».

 

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< грудня 2010 >
П В С Ч П С Н
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 25 26
27 28 29 30 31    

Langate

Молодий Буковинець

Банер

АВКстенд

Банер

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 119 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.