Погода в Черновцах
 

Єдина країна

Проект Єдина країна на МТРК Чернівці

Офіційні сайти

Курси валют

Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
Рибалку, який провалився на льоду, витягували вранці рятувальники на міському озері по вулиці Винниченка
Середа, 22 грудня 2010, 17:29
Рибалку, який провалився на льоду, витягували вранці рятувальники на міському озері по вулиці Винниченка. Це не був нещасний випадок, еменесники відпрацьовували навчання для  того, аби бути готовими до таких подій, адже з настанням морозів подібних ситуацій може побільшати. Роль любителя зимової риболовлі виконував водолаз, з холодної води його витягували у три різні етапи.

Зібратися рятувальники мають за сорок секунд. До місця пригоди дістатися за 6-7 хвилин. На міському озері топиться людина. За задумом, це рибалка, який не врахував товщини льоду. Він провалився в ополонку й потребує сторонньої допомоги.

Олександр ТКАЧУК, начальник відділу рятувальних сил ГУ МНС області: «При оцінці ситуації є три способи, за якими витягують людину з води. Перший – за допомогою надувного рукава, його ще називають соломкою. Другий – з використанням човна, третій – рятувального кола».

Поетапно рятувальники відпрацьовують кожен прийом. Спочатку людину витягують за допомогою рукава.

Потім використовують човен та рятувальне коло. За всім спостерігає керівництво, у процесі дає поради та настанови. Роль рибалки, який раптом провалився на льоду, виконує водолаз. У нього спеціально захищений костюм. У такому, розповідає чоловік, можна перебувати біля 40 хвилин у воді температурою 3-5 градусів морозу.

Роман РИЖЕНКО, рятувальник: «Це верхній комбінезон. Під низом йде ще тепла білизна водолаза. Як бачимо, це подвійний захист під тілом».

За навчанням пильно спостерігають справжні рибалки. На місці водолаза опинитися із них ніхто не бажає, відтак, усі охоче беруть в рятувальників навчальні листівки.

Володимир Станіславович розповідає, це перша його зимова рибалка у нинішньому році. Зізнається, літня – більш до вподоби. Але вдома нудно сидіти, відтак, вирішив порибалити тепер. Товщина льоду, на якому зараз перебуває, нормальна, відтак, вудку в ополонку закидає зі спокійною душею.

Володимир, рибалка: «Як доведено, одну людину 5 сантиметровий лід тримає, якщо товщина 8-10, то двом ставати можна. Нас троє і є четвертий – то тут товщина складає десь 10-12 сантиметрів. При такій навіть танцювати можна».

Попри таку обізнаність рибалок, зазначають рятувальники, випадки, коли їх доводиться витягувати з холодної води, трапляються досі. Тому усіх любителів зимової риболовлі закликають дотримуватися основних правил безпеки на льоду.

Олександр Хмель. Телеканал «Чернівці».

 

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< грудня 2010 >
П В С Ч П С Н
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Langate

Молодий Буковинець

Банер

АВКстенд

Банер

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 119 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.