Погода в Черновцах
 

Єдина країна

Проект Єдина країна на МТРК Чернівці

Офіційні сайти

Курси валют

Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
Люди з особливими потребами мають право вибору місця проживання та способу життя
Середа, 15 грудня 2010, 17:55
Люди з особливими потребами мають право вибору місця проживання, способу життя та осіб, з якими інвалід має жити. Так затверджено в Конвенції Організації Об’єднаних націй про права інвалідів. З шостого березня дві тисячі десятого року вона набула чинності в Україні. Чому в Україні притискають права людей з обмеженими можливостями обговорювали на засіданні круглого столу.

Сім тисяч дітей на Буковині мають групу інвалідності. Серед них такі, які мають психічні хвороби, і до цих дітей порушується конвенція з прав людини про права інвалідів, вважають організатори круглого столу.

Олена Шова, директор фонду «Діти- інваліди»: «Якщо людина перебуває 12 місяців у психлікарні, то житло у неї забирають. Це неправильно. Треба підходити до кожної людини окремо».

Павло Власов у школі любить вивчати математику, фізику та пиродознавство. А також має мрію: «Мрію займатися працею. Хочу стти пожежником. Там треба допомагати людям вогонь гасити». Але майбутнє для таких дітей непередбачено державою. З такими обставинами зустрілася Ніна Сосницька. Вона мати сина-випускника спецшколи, який має інтелектуальну недостатність.

Ніна Сосницька, мати: «Діти закінчують школу, а що далі. Сидить в чотирьох стінах вдома і навички втрачаються. Це дуже велика проблема. Вони нічим не зайняті». Виходом для цих дітей є створення інтернату, який забезпечить дітям можиливість влаштувати своє доросле життя.

Світлана Русіна, доцент кафедри нервових хвороб БДМУ: «Створити такі інтернати більш облегшені для таких дітей, щоб вони спеціально могли фунціонувати, щоб якість життя була вища. Але самотужки ми не справимось. Потрібна допомога держави». На засідання круглого столу було запрошенопредставників управління праці та охорони здлоров’я. Після обговорень питань інвалідів з ними буде надіслано звернення до верховної ради та Кабінету Міністрів.

Тетяни Колосок. Телеканал «Чернівці».

 

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< грудня 2010 >
П В С Ч П С Н
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Langate

Молодий Буковинець

Банер

АВКстенд

Банер

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 128 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.