Погода в Черновцах
 

Єдина країна

Проект Єдина країна на МТРК Чернівці

Офіційні сайти

Курси валют

Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
З нагоди Міжнародного деня людей з особливими потребами, матері, які виховують таких дітей зібралися в клубі «Паросток»
П'ятниця, 03 грудня 2010, 17:46
Третього грудня відзначається Міжнародний день людей з особливими потребами. З цієї нагоди матері, які виховують таких дітей зібралися в клубі «Паросток». До нього входить дев’яносто шість сімей, а це вдвічі більше ніж вісім років тому коли відкривався клуб.

Святково накриті столи та подарунки чекали учасників клубу «Паросток». Прийти на захід дня людей з особливими потребами змогли не всі діти, через хворобу більше половини залишилось вдома. Деякі приїхали на інвалідних візках. За цей рік у дітей клубу є нові досягнення. Своїми руками вони навчилися виготовляти вироби зі скла та дерева.

Леся Кузьма, директор міського центру для сім’ї дітей та молоді: «Це не тільки роботи красиві, які вони можуть дарувати своїм мамам. Вони розвивають моторику. Те, що нормально для здорової дитини. Почистити зуби і таке інше для таких дітей є проблемою».

Також діти навчилися танцювати вальс. Під час свята вони виконували його зі своїми матерями. Серед них Михайло на інвалідному візку. Та це лише на час танцю. Нещодавно хлопець вилікувався та вчиться поволі ходити. Хлопець не може стримати вражень від перших кроків.

Михайло Макурін, учасник клубу «Паросток»: «В мене емоцій не передати. Я не міг ходити. Не можу передати словами».

П’ять років через вроджену хворобу Михайло не міг пересуватися без візка. Чотири операції, на кошти міської влади та меценатів допомогли йому стати на ноги.

Ірина Макуріна, мати Михайла: «Зараз ми вже ходимо ногами по квартирі, по дворі. Піднімаємося на 5 поверх, спускаємося по сходам. Також малює, пише і рахує».

Прийшли з подарунком представники учнівської ради. Вони принесли по дві тисячі гривень матерям, які цього потребують для лікування своїх дітей. Зібрані гроші були під час влаштованих дискотек для школярів.

Тетяна Колосок. Телеканал «Чернівці».

 

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< грудня 2010 >
П В С Ч П С Н
    1 2 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Langate

Молодий Буковинець

Банер

АВКстенд

Банер

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 116 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.