Зі 130 українських дітей, які потерпіли і були визнані, згідно із чинним законодавством жертвами злочину торгівлі людьми, 12% складають буковинські діти. Це такі, які мешкають у нашому краї, або над якими тут чинилося насильство. Такі дані наводить керівник громадської організації «Сучасник» Ельвіра Мручковська.
Під час тематичного прес-клубу реформ, який був присвячений дню протидії рабства, озвучувалися також результати гучних справ, пов’язаних із дитячим насильством. В засідання взяли учать також правоохоронці та предствники влади.
Жебракування – одне із видів насильства, яке тісно пов’язане із продажем дітей, - говорить Микола Басараб.
Попереджувати такі злочини вкрай важко, - каже Сергій Липка, оскільки вона належать до прихованих, тому доводиться вже тільки констатувати факт злочину.
Більше роботи приділяється саме реабілітації дітей, які стали жертвами різного роду насильства, – кажуть учасники прес-клубу.
Ніхто не вірив, що будуть вироки по справі педофілів, – говорить Ельвіра Мручковська, Громадській ораганізації «Сучасник» вдалося знайти адвоката – і ось результати.
Наразі очікується рішення обласного суду по другому злочинцю, - додала пані Мручковська.
У співпраці з медичними та іншими держустановами «Сучасник» допомагає дітям відновитися від психічних та фізичних травм, - керівник організації озвучує невтішні факти.
Діти, здебільшого, не розуміють, що над ними чиниться насильство, - говорить голова Чернівецького обласного управління по роботі з дітьми Юлія Яківчик, - вони сприймають це як спосіб життя. Тим не менше, вона наводить дані – майже дев’ятьсот дітей в області - в неблагоолучних родинах, а це класична група ризику. Неблагополучне життя – додає пані Яківчик – це теж свого роду насильство.
ГО поки єдині, хто піднімає цю проблему перед державою – їм хочеться більше відповідальності від владних структур.
Оксана Зима. Телеканал «Чернівці». |