Погода в Черновцах
 

Єдина країна

Проект Єдина країна на МТРК Чернівці

Офіційні сайти

Курси валют

Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
Де взяти кошти на ремонт дороги, яка почала сунутися після повені?
Середа, 10 листопада 2010, 19:20

Де взяти кошти на ремонт дороги, яка почала сунутися після повені? Відповіді на це питання вже кілька місяців шукають жителі села Молодія Глибоцького району. По допомогу вони неодноразово зверталися до місцевих владників, поки що людей ніхто не почув – ані сільський голова, ані керівництво райдержадміністрації.

У юні роки ця людина під ворожими кулями захищала свою державу, аби в країни було світле майбутнє. Тепер чоловік доживає вік у старому будинку, де розвалюються стіни та сповзає дах. До того ж, біля огорожі руйнується дорога. Про ремонт будинку дідусь нічого не каже, прохає у влади – аби хоч дорогу полагодили.

Повзти земля почала ще два роки тому, після першої повені. Ремонтувати дорогу жителі взялися за власні кошти.

Однак, вже після другого підтоплення на початку нинішнього літа зсув знову активізувався. Завдовжки - тридцять п’ять метрів та глибиною до трьох метрів. Тисяча доларів тут вже не допоможе, бідкаються люди. Та й де такі гроші взяти, коли однієї пенсії вистачає хіба що на два причепи глини.

 

жителька вулиці: «У нас діти малі, сердечник, тато-інвалід, онкохвора. Семеро дітей – ні дітям швидку не можемо викликати, ні пожежна ані рятувальна сюди їхати не хоче. Куди нам звертатися»?

Вероніка, жителька:  «У мене хата валиться, Вода була, дороги нема».

Василь, житель: «Треба дороги, бо валяться вони, не можемо куди ходити».

Відрізок кілька разів оглядала комісія, стверджують жителі вулиці. Однак, жодних робіт тут ніхто так і не проводив. Аби дістатися своїх домівок, власникам транспорту автомобілі доводиться залишати на початку аварійної ділянки.

Михайло, житель:  «Щоб доїхати – не можу, бус залишаю. Дорога сунеться. За свої гроші глину привозив, аби то не сунулося».

Допомоги люди тепер чекають від влади. Однак, скаржаться, замість того, аби ремонтувати пошкоджені дороги, місцеві чиновники роблять ті шляхи, якими самі їдуть на роботу.

сільський голова с. Молодія Глибоцького району: «Зсуви, зсуви, зсуви. Дати на ту дорогу в бюджеті села грошей нема».

Адже сюди потрібно вкласти не одну, і не дві тисячі, стверджує сільський голова. За висновками експертів, ремонт ділянки обійдеться у мільйон гривень. Владник навіть знає, що потрібно робити в цьому випадку.

сільський голова: «Треба берег укріпити, посадити дерева, щоб зупинити зсув дороги».

Однак, коли почнуться роботи, голова так і не називає. Все залежить від керівництва райдержадміністрації, яке пообіцяло виділити кошти. Якщо потрібної суми таки не вдасться знайти, наголошує сільський голова, можна обрати інший вихід із цієї ситуації.

сільський голова: «Варіант такий – кошти, другий – відкривати додаткову дорогу. Зробимо, хоча це буде дуже важко, бо це приватна власність людей. Гроші та друга дорога – оце дві проблеми».

А поки що жителі вулиці, де повзе земля, далі з острахом ходять цією ділянкою та спостерігають за тріщинами, які починають з’являтися на найближчій огорожі.

Олександр Хмель. Телеканал «Чернівці».

 

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< листопада 2010 >
П В С Ч П С Н
1 2 3 4 5 6 7
8 9 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Langate

Молодий Буковинець

Банер

АВКстенд

Банер

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 114 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.