Погода в Черновцах
 

Єдина країна

Проект Єдина країна на МТРК Чернівці

Офіційні сайти

Курси валют

Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
Українські митниці працюватимуть обличчям до людей за європейськими стандартами
Понеділок, 08 листопада 2010, 20:01

     Українські митниці працюватимуть обличчям до людей за європейськими стандартами. Процедура розмитнення товарів триватиме не більше двох годин, кожен митник розмовлятиме англійською,  товари декларуватимуть через Інтернет, а в пунктах пропуску створять єдиний контрольний орган.

Про все це чернівецьким журналістам повідомив радник голови Держмитслужби України Валентин Ковальський. Він очолив комісію, яка прибула на Буковину із Києва аби ознайомитися з роботою обласної митниці та детальніше розповісти про нову Концепцію реформування митної служби.

Обличчя держави, так називають у народі митницю, обличчям до людей – таку назву отримала Концепція реформування митної служби України після колегії, яка відбулася наприкінці жовтня нинішнього року. За цією програмою визначено 60 основних напрямків та 22 завдання, які мають бути виконані вже найближчим часом.

Олександр ПАШИННИЙ, заступник директора Департаменту митних режимів та організації митного оформлення Держмитслужби України: «Максимум спростити митні процедури по оформленню товарів, адже це посприяє швидкому розмитненню товарів та вплине на динаміку надходжень платежів до бюджету. Другий чинник – покращити міжнародний імідж».

Як саме його покращити, керівництво Держмитслужби знає. Оскільки, неодноразово слідкувало за роботою закордонних митниць і через призму порівнянь деякі новації запровадять і в Україні. На сьогоднішній день ряд заходів уже реалізовано. Зокрема, встановленого чіткі часові рамки митного контролю та суттєво зменшено кількість митних оглядів На черзі – запровадження електронний формату роботи.

Валентин Ковальський, радник Голови Держмитслужби України: «Йде товар із Румунії, його відправила фірма. Відправили нам і папери та декларації. Потім приїде сам суб’єкт із товаром, ми подивимося, він заплатить мито, вдаримо печатку і все. На це піде 15-20 хвилин».   

Другим кроком реформування митної служби за концепцією «Обличчям до людей», зазначає керівництво, стане скорочення контрольних служб на кордоні. Зокрема, розмежування функцій митників та прикордонників.

Ганна ЧОРНА, начальник управління правового забезпечення Держмитслужби України: «Не можуть, ми не маємо контролювати громадян, які перетинають кордон. А прикордонники не повинні контролювати товар».

Докорінно зміниться система роботи у правоохоронному напрямку, відзначили митники. Зокрема, у планах застосування принципу єдиного вікна, створення уніфікованих правил визначення митної вартості та декриміналізація контрабанди. Порушники платитимуть надзвичайно високі штрафи, весь контрабандний товар у них – вилучатимуть.   Ще одним обов’язковим пунктом у схваленій концепції є обов’язкове володіння працівників митниці англійською мовою.

Валентин Ковальський, радник Голови Держмитслужби України: «На сьогоднішній день Хмельницьким це6нтром розроблено програму, відпрацьовано також брошури-посібники для митників, щоб вони спілкувалися із громадянами, які перетинають кордон англійською на кордоні».

Наразі Колегія Держмитслужби розглянула проект нового Митного кодексу. Його прийняття наблизить Україну до міжнародних стандартів та посприяє збільшенню товарообігу з іншими країнами.

Олександр Хмель. Телеканал «Чернівці».

 

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< листопада 2010 >
П В С Ч П С Н
1 2 3 4 5 6 7
9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Langate

Молодий Буковинець

Банер

АВКстенд

Банер

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 112 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.