Погода в Черновцах
 

Єдина країна

Проект Єдина країна на МТРК Чернівці

Офіційні сайти

Курси валют

Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
Випадків незаконного вивозу гравію з русел річок на Буковині останнім часом поменшало
Вівторок, 27 квітня 2010, 20:15

     Випадків незаконного вивозу гравію з русел річок на Буковині останнім часом поменшало, стверджують екологи. Якщо раніше протягом дня доводилося зупиняти десятки завантажених КАМАЗів  та екскаваторів, то тепер їх можна побачити лише де-не-де. Та й то, здебільшого за гравійно-піщаною сумішшю приїжджають місцеві жителі, які не є систематичними порушниками.

Однак, гравій вивозять і донині, просто роблять це у ранковий час. Слідів від КАМАЗів біля русла річки Прут не перерахувати. Одні давні, інші ще свіжі. Проте, ні вантажівок, ні екскаваторів ніде не видно.  Екологи запевняють – усе під контролем завдяки ефективності роботи їхньої служби.

Юрій МАКЄЄВ, старший інспектор Держекоінспекції області: «Закінчується квітень місяць. Ситуація кардинально змінилася. Ефективність роботи очевидна. Три наші екіпажі проводять тут цілодобові рейди, саме завдяки цьому ми і привели ситуацію в контрольований формат. Лише інколи трапляються випадки, коли за гравієм приїжджають жителі ближніх сіл для побутових потреб».

Таких людей екологи називають несистематичними порушниками. КАМАЗ, який стоїть за спиною інспектора – належить одному із таких порушників. Хлопці з 9 ранку навантажили гравій, думали вже їхати додому. Аж тут їх помітили працівники екоінспекції. На водія одразу ж складають акт, коментувати на камеру свій вчинок він відмовляється.

Поза камерою хлопець зізнається, за гравієм сюди приїхав уперше, вдома хоче трохи підсипати подвір’я, аби не було болота. Однак, від відповідальності такі пояснення не звільняють.

Юрій МАКЄЄВ: «На сьогоднішній день для осіб, які вивозять незаконно гравій, штраф не менше 100 гривень на особу та додаються ще збитки. Крім того, заборона тимчасового користування засобом, яким вивозився гравій».

На перший раз КАМАЗ у хлопців не відібрали, лише вилучили лопати, склали акт, за яким протягом двох діб потрібно буде заплатити 100 гривень штрафу та примусили висипати увесь гравій.

Водій настільки обурюється, що навіть відеокамери уже не боїться. У всьому звинувачує державу та сільського голову.

Олександр, водій КАМАЗа: «От перший раз приїхав, і то попався. Що казати, нічого хорошого нема. У державі роботи нема. Треба прориватися. Розумієте, в селі голова такий. Може ж приїхати і сказати, що для потреб села цей гравій. А він не хоче це робити. А так – нема порядку».

Порядок є, стверджують екологи. Лише протягом останнього тижня, відзначають вони, до відповідальності за незаконний вивіз гравію з русел річок було притягнуто понад 60 осіб. Більшість із них  - систематичні порушники, яких неодноразово доводилося зустрічати та штрафувати.

Юрій МАКЄЄВ:  «Системні порушники обрали нову тактику ухилення від покарання. Тепер вони вивозять гравій з 4 до 8 ранку. Ця особа вдень вивозила гравій, однак це не звільняє її від покарання».

Олександр Хмель. Телеканал «Чернівці».

 

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< квітня 2010 >
П В С Ч П С Н
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 28 29 30    

Langate

Молодий Буковинець

Банер

АВКстенд

Банер

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 109 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.