Погода в Черновцах
 

Єдина країна

Проект Єдина країна на МТРК Чернівці

Офіційні сайти

Курси валют

Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
Нові маршрути для любителів зеленого туризму з’явилися на Вижниччині
Вівторок, 27 квітня 2010, 16:47

     Нові маршрути для любителів зеленого туризму з’явилися на Вижниччині. Останнім часом все більше туристів для відпочинку обирають саме цей регіон. Адже крім чистого повітря та захоплюючих краєвидів місцеві жителі пропонують тут ще чимало цікавих послуг. 

Родинний бізнес у зеленому туризмі набирає популярності серед жителів Вижниччини. Якщо раніше тут пропонували туристам прогулянку в гори або відвідини місцевих музеїв, то тепер гуцули ще пішли вперед. У них можна і в лазні скупатися, і рибу повудити. У більшості випадків господарі обійсть стверджують – про такий бізнес і гадки не мали. Проте, один раз спробували, і воно саме по собі закрутилося.

Ніна, господарка садиби: “Ми не починали для мети. Порядок, рибу завели. Щоб цікаво було. Рік за роком, подумали, цікавіше придумати. Ідеї врахували, намагаємося робити».

Попри те, що у цьому регіоні є чимало подібних приватних садиб, господарі конкуренції не бояться. Стверджують, головне так обслужити туристів, аби наступного року вони приїхали в гості саме сюди.

Сергій, господар садиби: «Треба туриста заволікати, умови давати. Щось побачив, купався, рибалка, гори. Цікаво».

Аби справити враження на туристів, стверджують господарі, потрібно вигадати якусь родзинку. У них їх кілька: «Неодмінним атрибутом відпочинку у гуцулів вважається їзда верхи на конях. Якщо ти був у цих місцях та не катався на конях – значить ти повноцінно не відпочив».

Цього коня звуть Малишем. Йому 9 років. Спочатку господарі використовували його у господарстві. Тепер вирішили – тварина також може в сім’ю приносити гроші. Малиша та на два роки меншого від нього Орлика господарі іншої приватної садиби на Вижниччині здають туристам для катання по місцевості.

Марія, господарка приватної садиби: «Ми дім для себе. Племінник нам відкрив дорогу. Боялися, зараз ні. Сама вчу. Спілкуюся, я бачу світ у себе вдома. Люди відкриті і я відкрита».

Головне, стверджують господарі, що туристам такі послуги подобаються. Сюди приїжджають не лише зі всієї України, а й з-за кордону. Крім катання верхи власники садиби здають ще й номери в будинку з дерев’яними стінами. Ціни номерів у приватних садибах на Вижниччині дещо відрізняються, проте попит на них не падає.

Руслан Сенчук, координатор розвитку сільського зеленого туризму: «На сьогодні 100 з сніданком. Це нормально. Криза вибила середню ланку, бо багатші хочуть більше. На сімейних  людей туризм. Це пристойно».

Олександр Хмель. Телеканал «Чернівці».

 

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< квітня 2010 >
П В С Ч П С Н
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 28 29 30    

Langate

Молодий Буковинець

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 546 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.