Погода в Черновцах
 

Єдина країна

Проект Єдина країна на МТРК Чернівці

Офіційні сайти

Курси валют

Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
На Путильщині побільшало приватних садиб, які гуцули цього річ здаватимуть в оренду для відпочинку
П'ятниця, 23 квітня 2010, 18:16

На Путильщині побільшало приватних садиб, які гуцули цього річ здаватимуть в оренду для відпочинку.  Проживання, харчування та екскурсія в гори – далеко не увесь перелік тутешніх послуг. Крім них туристам ще запропонують відвідини місцевих музеїв, у яких можна поспілкуватися із народними майстрами та придбати в них на згадку усілякі сувеніри.

 А також нагодують смачними стравами зі своєї національної кухні.  З початком нового сезону ціни на ці та інші пропозиції не поповзли вгору, стверджують господарі. А відтак на Буковині ще можна гарно та дешево відпочити.  Під час виїзного прес-туру, який відбувся у рамках проекту за спів фінансування Німецького Товариства Технічного Співробітництва (GTZ).

  «З одного боку – високі скелясті гори. Зі іншого – густі широкі ліси. Всюди – свіже чисте повітря. Навколо – чимало приватних садиб та музеїв. Гуцули гостинно запрошують»

 На цих краєвидах будь-яка фотографія зроблена чи то дорогим, чи то дешевим фотоапаратом, вийде яскравою, природною та насиченою. Фотографувати тут є де та є що. Від звичайного гірського джерела, де протікає криштально чиста вода, до садиб, які пропонують туристам місцеві мешканці. Різні інтер’єри та послуги – відтак різні ціни господарів. Проте, скрізь усе помірно. У середньому – від 50 до 200 гривень за добу з однієї людини. У багатьох випадках в оренду садиби включено харчування – а це найкращі страви гуцульської кухні. Крім того, чимало господарів пропонують туристам екскурсію в гори. Кому пішки, кому на велосипедах. Серед приватних садиб є і такі, в яких відпочивальників ознайомлять із культурою та національним побутом гуцулів. Одну із них незабаром планує відкрити Фрозина Томюк .

 Фрозина ТОМЮК, власниця садиби: «Наша мета – відкрити кімнату, у якій ми хочемо відродити приватний родинний музей скарбів роду Кузнюків. Вже зібрано в нас більше 1,5 тисячі експонатів, щоб люди знали та вивчали історію про рід Кузнюків».

 Пані Фрозина тут у невістках. З роду Кузнюків – її чоловік. Музей господарі планують відкрити на другому поверсі цієї садиби. Стверджують, мають багато чого цікавого показати туристам.

 Фрозина ТОМЮК: «Там є Біблія за перекладом Пулюя, Куліша та Нечуя-Левицького. Історія України-Руси, цікаві календарі, які видавалися на Буковині. Друки про поради господиням. Є також книга, у якій зібрано півсотні повісток, перекладав її з німецької Омелян Попович».

 Господарка упевнена, створений музей стане візитною карткою цього краю, так як свого часу став візиткою для туристів музей етнографії та краєзнавства гуцульщини у Підзахаричах. Раніше у цьому приміщенні була австро-угорська школа. Тепер тут проводять уроки з образотворчого мистецтва та трудового навчання для місцевих школярів. Кожна дитина опановує те ремесло, яке найбільше до вподоби. Максим любить щось виготовляти із дерева. Третій урок хлопчик працює над стільчиком у вигляді гриба.

 Максим, учень місцевої школи: «Інакше тут не виходило, вирішив з нього зробити гриба і передати в музей».

 Назар уже другий рік захоплюється різьбою по дереву. Каже, аби виготовити одну якусь річ, потрібно витратити кілька тижнів а то і місяців роботи. У чимало матеріалу.

 Назар, учень місцевої школи: «Дерево – липа, горіх, дуб. Тут заготовив 4 дошки для скриньки. А це тарілка буде, можна виготовити ще ложки, підставки».

 Дівчата вчаться ткати, вишивати та розмальовувати писанки. Крім того, опановують мистецтво декорування предметів побуту природними матеріалами. Навіть зі звичайної пляшки з додаванням різних круп можуть виготовити сувенір господині на кухню: «Це сувенір в інтер’єр кухні. Символізує він достаток у родині, підкреслює смак в інтер’єрі, відчуття стилю. Такі подарунки мають бути між господинями. Хлопець дівчині дарує писанку. А цей виріб лише між господинями».

 Усі ці вироби та сувеніри, розповідають школярі, користуються великим попитом серед туристів. Адже кожен, хто хоч раз побував у цьому краї, хоче мати якусь згадку від відпочинку в горах серед справжніх гуцулів.

 Олександр Хмель. Телеканал «Чернівці».

 

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< квітня 2010 >
П В С Ч П С Н
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 24 25
26 27 28 29 30    

Langate

Молодий Буковинець

Банер

АВКстенд

Банер

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 120 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.